• Informacje na temat:

  agencja nieruchomości rolnych

Artykuły na temat: agencja nieruchomości rolnych
 • Od 18 lat jestem dzierżawcą nieruchomości rolnej znajdującej się w zasobach Agencji Nieruchomości Rolnych. Czy mogę skorzystać z prawa pierwokupu tego terenu?

 • 1000 osób ma stracić pracę w związku z planowanym połączeniem dwóch dużych agencji rolniczych - ustalił reporter RMF FM. To aż jedna trzecia zatrudnionych tam osób. Agencja Nieruchomości Rolnych i Agencja Rynku Rolnego zostaną przekształcone w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Planowo ma to się stać już w drugiej połowie tego roku.

 • Od 18 lat jestem dzierżawcą nieruchomości rolnej z zasobów ANR. Czy mogę skorzystać z prawa pierwokupu tego terenu?

 • Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych złożył rezygnację

  Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda złożył rezygnację. Z ramienia Agencji był on odpowiedzialny za organizację aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Jak powiedział IAR Witold Strobel, rzecznik Agencji, dymisja została złożona na ręce ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, który przyjął dymisję.

 • ...ziemi, prawo pierwokupu działek o powierzchni co najmniej 1 ha zyska Agencja Nieruchomości Rolnych. Teraz prawo pierwokupu przez ANR dotyczy działek, które mają co najmniej 5 ha. – Każda z osób(...) gospodarstw, tylko je powiększali. Wprowadzona więc zostanie zasada, że na podział gospodarstwa – by potem sprzedać tylko jego część – potrzebna będzie zgoda dyrektora Agencji Nieruchomości Rolnych (ANR...

 • Ile kosztuje ziemia w Polsce? Najdroższe grunty w woj. kujawsko-pomorskim

  W 2015 roku średnia cena państwowych gruntów sprzedawanych przez Agencję Nieruchomości Rolnych wyniosła 29,5 tys. zł za 1 ha. Jeszcze droższa była ziemia na wolnym rynku - średnia cena sprzedaży 1 ha w obrocie prywatnym osiągnęła poziom 38,6 tys. zł. Grunty rolne w Polsce systematycznie drożeją od naszego wejścia do Unii Europejskiej.

 • ...terytorialnego (np. gmina lub miasto), skarb państwa oraz Agencja Nieruchomości Rolnych (ANR). W pozostałych przypadkach na sprzedaż ziemi musi się zgodzić prezes ANR. Aby właściciel gruntu uzyskał(...) sprawią, że od maja drastycznie spadnie liczba zawieranych transakcji, a w konsekwencji – spadną także ceny ziemi rolnej. Według nowych przepisów przez pięć lat nie będzie można kupić działek rolnych...

 • Czy inne kraje UE też chronią ziemię rolną?

  Od 1 maja 2016 r. obowiązują kontrowersyjne przepisy, które ograniczyły obrót polską ziemią rolną. W uzasadnieniu dotyczącym tych regulacji możemy przeczytać, że podobne rozwiązania są stosowane na terenie Niemiec oraz Francji.

 • W związku z niedawną zmianą przepisów dotyczących obrotu gruntami rolnymi powstało wiele wątpliwości w kwestii dziedzicze nia gospodarstwa rolnego. Agencja Nieruchomości Rolnych będzie mogła(...) nowe przepisy, tzn. ANR ma prawo odkupu takiej ziemi za równowartość rynkową nieruchomości. Odpowiada Agnieszka Antoniak, prawnik...

 • Nowe utrudnienia w budowie domu na działce rolnej

  1 maja 2016 r. weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. Zgodnie z założeniami mają one ochronić ziemię rolną przed spekulacyjnym wykupem przez krajowe lub zagraniczne osoby fizyczne lub prawne, a także zatrzymać niekorzystny trend w strukturze agrarnej.