• Informacje na temat:

  agencja pracy norwegia

Artykuły na temat: agencja pracy norwegia
 • Norwegia: coraz więcej turystów i... pracy

  Branża turystyczna powoli szykuje się do sezonu turystycznego. A to kojarzy się nam ze zwiększonym zapotrzebowaniem na rynku pracy. I w rzeczywistości tak jest. Wraz z pierwszymi oznakami norweskiej wiosny, pojawiają się pierwsze oferty pracy.

 • Najwięcej przelewów do Polski pochodzi od osób pracujących w Wielkiej Brytanii i Norwegii

  Emigranci zarobkowi wysyłają kwartalnie do Polski ok. 4,3 mld zł. Większość przelewów wychodzi z Wielkiej Brytanii oraz Norwegii. Przeciętna wartość zlecenia z Wysp wynosi 250 funtów. Przebywający w Norwegii Polacy są hojniejsi i wysyłają do kraju średnio 5 tys. koron.

 • Praca w Norwegii: Zostań norweską nianią

  Znajomość norweskiego nie jest konieczna, by zostać opiekunką dziecięcą w krainie fiordów. Ponadto warunki pracy wypadają z reguły lepiej w porównaniu z innymi krajami Europy.

 • Lider norweskiej Partii Pracy rozważa wstrzymanie Funduszy Europejskich dla Polski

  Lider norweskiej Partii Pracy Jonas Gahr Stoere zapowiedział, że jeśli jego partia wygra wrześniowe wybory parlamentarne, a Polska nadal nie spełni warunków rządu Norwegii w sprawie dystrybucji tak zwanych Funduszy Norweskich, to zostanie od nich odcięta. Stoere, którego partia prowadzi w ostatnich przedwyborczych sondażach, jest zaniepokojony sposobem w jaki Polska zmienia swój system prawny

 • Norwegia: Praca w przetwórniach ryb

  Norwegia to największy dostawca ryb i produktów rybnych w Europie. Przemysł ten zatrudnia ponad 30 tys. pracowników, w tym wielu Polaków przebywającym w krainie fiordów. W całym kraju istnieje ok. 800 zakładów odbiorczych i przetwórczych.

 • Polacy nie będą masowo wracać do Polski po Brexicie. Wybiorą inny kierunek emigracji

  Po Brexicie do wyjazdu z Wielkiej Brytanii może zostać zmuszonych kilkaset tysięcy Polaków. Eksperci twierdzą, że nie oznacza to jednak, iż wrócą oni na polski rynek pracy. Część z nich wybierze zapewne inny kierunek emigracji. Tym, którzy wrócą do Polski, zdobyte za granicą doświadczenie może wcale nie ułatwiać, a wręcz utrudniać znalezienie zatrudnienia. Ponadto wracający z emigracji Polacy

 • Norwegia: Branża gastronomiczna poszukuje kucharzy

  ...pracy w liczących się restauracjach najbardziej pożądane jest doświadczenie kilkuletnie i często praktyka za granicą. Jednak nie ma na to reguły. - Spotykam często ludzi, którzy nie ukończyli szkoły gastronomicznej, ale gotują z pasją i robią to znacznie lepiej niż ci po szkole i z doświadczeniem - przekonuje Paweł, kucharz z 15-letnim stażem pracy, a od ponad roku szef kuchni w jednej...

 • Na mocy nowego prawa od 1 lipca pracujący na terenie Francji kierowcy będą musieli zarabiać nie mniej niż 9,67 euro za godzinę pracy. Krajowi przewoźnicy alarmują, że wyliczanie całej stawki, obejmującej różnego rodzaju dodatki, będzie niezwykle skomplikowane. Najbardziej obawiają się drobiazgowych inspekcji ze strony francuskich organów kontrolnych.

 • Norwegia: Oferty dla Polaków w przetwórniach, hotelach i magazynach

  ...zabraknie w Norwegii pracy dla Polaków. Nasi rodacy znający dobrze język angielski mogą szukać zajęcia w dużych, popularnych sieciach norweskich hoteli, takich jak Scandic czy Thon Hotels. Wracający na uczelnie studenci zwolnili w tej branży setki miejsc pracy. Są też oferty dla pracowników niewykwalifikowanych. Imigrantów i to bez znajomości angielskiego chętnie zatrudnia McDonald's...

 • FOR: Mieszkanie plus będzie strzałem w kolano?

  W ramach programu "Mieszkanie plus" rząd PiS wszedł w rolę inwestora finansującego budowę mieszkań. Jednak program zamiast wspierać rozwój polskiej gospodarki może go hamować: znaczna część mieszkań jest planowana w małych miejscowościach, z których Polacy wyjeżdżają, zamiast w dużych miastach, do których przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy i wyższych zarobków.