• Informacje na temat:

  agencja własności rolnej skarbu państwa

Artykuły na temat: agencja własności rolnej skarbu państwa
 • Masz w planach sprzedaż lub kupno działki rolnej? Zrób to jak najszybciej, bo za trzy miesiące może to być już niemożliwe.

 • Nowe utrudnienia w budowie domu na działce rolnej

  1 maja 2016 r. weszły w życie znowelizowane przepisy ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. Zgodnie z założeniami mają one ochronić ziemię rolną przed spekulacyjnym wykupem przez krajowe lub zagraniczne osoby fizyczne lub prawne, a także zatrzymać niekorzystny trend w strukturze agrarnej.

 • Jeśli jesteś właścicielem ziemi rolnej, sprawdź, co nowego czeka Cię w najbliższym czasie – zaszły duże zmiany. Dowiedz się również, jakie masz prawa, będąc posiadaczem działki na terenie ROD. Tu też obowiązują inne zasady, ustanowione w 2014 i 15 roku.

 • Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, która pozwoli m.in. na budowę mieszkań na gruntach Skarbu Państwa. To spowoduje, że na rynku powinno pojawić się więcej mieszkań na wynajem, o umiarkowanym czynszu.

 • Dla kogo „Mieszkanie Plus”?

  Mieszkania mają być wynajmowane. Jeśli do czynszu będziemy dopłacać pewną kwotę, mieszkanie stanie się naszą własnością.

 • Będzie nowelizacja ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa - powiedział w czwartek w Sejmie wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski. Przyznał, że miesiąc po jej wejściu w życie pojawiły się problemy z kredytami, gdzie zabezpieczeniem są grunty rolnicze.

 • 30 kwietnia wchodzi w życie ustawa wstrzymująca na 5 lat sprzedaż państwowych gruntów. Zaczynają także obowiązywać ograniczenia w sprzedaży prywatnej ziemi: będzie ją mógł kupić tylko rolnik i to tylko w danej gminie. Przepisy te nie dotyczą jednak kościołów i związków wyznaniowych.

 • Nie jesteś rolnikiem, ale chcesz kupić ziemię rolną? Sprawdź, jakie wymagania musisz spełnić

  Podstawę prawną dla zarządzania nieruchomościami rolnymi w Polsce stanowi głównie ustawa z dnia 14 kwietnia 2016 r. o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa oraz o zmianie niektórych ustaw. Reguluje ona m.in. kwestię sprzedaży oraz kupna ziemi rolniczej, a także wskazuje podmioty uprawnione do tego typu transakcji.

 • Komisja rolnictwa w Sejmie zajmowała się projektem ustawy w sprawie obrotu ziemią

  Sejmowa komisja rolnictwa pracowała nad rządowym projektem ustawy o wstrzymaniu sprzedaży nieruchomości Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa. Posłowie dyskutowali między sobą, a także wysłuchali opinii zewnętrznych.

 • Kupujemy ziemię rolną - jakie dokumenty będą nam potrzebne?

  Jakie dokumenty potrzebne będą w przypadku nabycia oraz zbycia nieruchomości rolnej - czyli o zmianach, jakie wprowadziły nowe przepisy ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego.