• Informacje na temat:

  agencje rynku rolnego

Artykuły na temat: agencje rynku rolnego
 • Ile zarabiają pracownicy państwowych agencji rolniczych?

  ...ubezpieczeń społecznych rolników, zarabiali przeciętnie w 2013 roku 3657 zł i w porównaniu do roku poprzedniego zanotowali przeciętny spadek wynagrodzeń o 0,8 proc. Z kolei w Agencji Rynku Rolnego, do zadań...

 • 1000 osób ma stracić pracę w związku z planowanym połączeniem dwóch dużych agencji rolniczych - ustalił reporter RMF FM. To aż jedna trzecia zatrudnionych tam osób. Agencja Nieruchomości Rolnych i Agencja Rynku Rolnego zostaną przekształcone w Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Planowo ma to się stać już w drugiej połowie tego roku.

 • ​20-30 proc. transakcji na rynku nieruchomości jest obsługiwanych przez pośredników

  ...​W Kanadzie czy USA pośrednicy uczestniczą w ok. 80 proc. transakcji na rynku nieruchomości. W Polsce ten odsetek jest ponadtrzykrotnie niższy, ale stopniowo rośnie, dlatego pośrednik to zawód z przyszłością - podkreślają przedstawiciele branży. Nowe osoby przyciągają przede wszystkim wysokie zarobki, nienormowany czas pracy oraz możliwość rozwoju.

 • Zarząd Summa Linguae S.A. z siedzibą w Krakowie („Spółka”) informuje, że w dniu 28 stycznia 2016 r. Spółka zawarła umowę z Agencją Rynku Rolnego. Przedmiotem...

 • Tani pracownik pilnie poszukiwany

  Jeśli po zniesieniu wiz przez kraje UE emigranci zarobkowi z Ukrainy wyjadą na Zachód, na polskim rynku pracy definitywnie skończy się era taniej siły roboczej. Niemieccy przedsiębiorcy już przygotowują oferty dla pracowników z Ukrainy.

 • Radosław Szatkowski nie jest już prezesem Agencji Rynku Rolnego

  Anna Gut, wieloletni pracownik Agencji Rynku Rolnego, od wtorku pełni obowiązki prezesa tej instytucji. Dotychczasowy szef Agencji Radosław Szatkowski został odwołany.

 • Rynek pracy w Polsce - prognozy Adecco Poland

  Jest szansa na to, że na naszym rynku pracy padnie historyczny rekord. We wrześniu stopa bezrobocia wyniosła 9,9 proc. Dalszy spadek tego wskaźnika jest wielce prawdopodobny.

 • Ostatni dzwonek na inwestycje w grunty rolne

  1 maja 2016 r. wejdzie w życie nowelizacja Ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego. Ustawa "ma na celu przeciwdziałanie rozdrobnieniu gospodarstw rolnych oraz ułatwienie w powiększaniu rodzinnych gospodarstw indywidualnych". Efektem ubocznym ustawy będzie blokada obrotu inwestycyjnego ziemią rolną.

 • Pracodawcy chcą ustawy imigracyjnej

  Od początku 2018 roku w Polsce obowiązuje nowa ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Ma ona ułatwiać zatrudnienie cudzoziemców spoza UE i Europejskiego Obszaru Gospodarczego i kontrolować przyjeżdżające do Polski osoby. Tymczasem pracodawcy postulują wprowadzenie ustawy imigracyjnej i ściąganie pracowników nie tylko z Ukrainy, lecz także z krajów arabskich. Bez tego trudno...

 • Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych złożył rezygnację

  Wiceprezes Agencji Nieruchomości Rolnych Karol Tylenda złożył rezygnację. Z ramienia Agencji był on odpowiedzialny za organizację aukcji koni arabskich Pride of Poland w Janowie Podlaskim. Jak powiedział IAR Witold Strobel, rzecznik Agencji, dymisja została złożona na ręce ministra rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztofa Jurgiela, który przyjął dymisję.