• Informacje na temat:

  agent celny

Artykuły na temat: agent celny
 • Jest kryzys, jest praca. Ale tylko dla wybranych

  ...sektora chce zwiększyć zatrudnienie. Od ręki są gotowe dać pracę kilkuset osobom. Ale mają problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów na spedytorów, kierowców, agentów celnych i tzw. black beltów(...) spedytorów zaczynają się od 3 tys. zł, ale średnia wynosi 5,5 tys. zł brutto. Na przykład spedytor w magazynie Biedronki w kujawsko-pomorskim zarabia nawet 8 tys. zł brutto. Agent celny ze znajomością...

 • Służba Celna: Od lipca jedno okienko do rozliczeń ceł i podatków

  W tym roku rusza wiele rewolucyjnych zmian w funkcjonowaniu Służby Celnej. Kilka istotnych e-usług dla przedsiębiorców i agentów celnych, to m.in. jedno okienko dla rozliczeń ceł i podatków czy zintegrowana obsługa deklaracji INTRASTAT.

 • Deregulacja finansowa, czyli wolny rynek usług księgowych

  ...i wymóg wykształcenia. * Agent celny - egzamin miałby być zniesiony, ale w zamian kandydat musiałby legitymować się co najmniej wykształceniem średnim i 3-letnią praktyką w zawodzie lub licencjatem(...) wymogu średniego wykształcenia w przypadku agenta czy brokera ubezpieczeniowego. Jednocześnie tam, gdzie zostawiono egzaminy, wprowadzono zasadę, że można od nich odstąpić w całości lub części dla...

 • Rząd pomoże Poczcie Polskiej

  Poczta Polska dostanie potężny zastrzyk gotówki na rozwój sieci logistycznej. Zyska też status agenta celnego i wesprze fiskusa - pisze we wtorek "Rzeczpospolita".

 • Rząd za deregulacją 91 zawodów, w których pracuje 200 tys. osób

  ...przypadkach zwolnieni z egzaminów. Nie trzeba będzie też zdawać egzaminu na agenta celnego. - Potrzebny będzie raczej staż kwalifikacyjny, czy innego typu doświadczenia w zakresie obsługi celnej podmiotów(...) dostępu do zawodów i obejmuje m.in. takie profesje, jak: usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, doradców podatkowych, agentów i brokerów ubezpieczeniowych, aktuariuszy, biegłych rewidentów...

 • Zmiany w VAT: Straci polski budżet, a zarobią Niemcy

  Agencje celne będą odpowiadać solidarnie ze swoimi klientami za podatek nierozliczony z tytułu importu. Mieliśmy konkurować z Hamburgiem, a tylko stracimy - alarmują eksperci. Specjaliści twierdzą, że już niedługo agencje i spedytorzy zaostrzą warunki współpracy z importerami albo przeniosą się za zachodnią granicę.

 • Makler zostanie zderegulowany

  ..., usługowe prowadzenie ksiąg rachunkowych, doradca podatkowy, aktuariusz, broker ubezpieczeniowy, agent ubezpieczeniowy, doradca inwestycyjny, makler papierów wartościowych, makler giełd towarowych, agent celny, bezpośrednio prowadzący gry hazardowe. Pięć zawodów z tej listy podlegać miałoby pełnej deregulacji. Należą do nich: maklerzy giełdowi i towarowi, księgowi, przyjmujący zakłady wzajemne...

 • W którym Lidlu jest taniej - w polskim czy w niemieckim? Możesz poważnie się zdziwić!

  Audyt, wykonany przez agentów platformy TakeTask, wykazał, że produkty marek własnych są w polskim Lidlu średnio o 10 proc. droższe niż u naszych zachodnich sąsiadów.

 • Jak stworzyć "dream team"...

  Łatwiej tu coś zepsuć, niż naprawić, ale pokusa zmian jest wyjątkowo silna, bo kto nie chciałby sprzedawać więcej? Podpatrując najlepszych, podpowiadamy więc, jak z powodzeniem budować sprawne i skuteczne działy handlowe.

 • Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego prowadzą śledztwo, które dotyczy m.in. sprowadzania nawozów sztucznych spoza Unii Europejskiej, nie spełniających wymogów unijnych i wprowadzania ich do obrotu na podstawie certyfikatów jakości wydanych niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.