• Informacje na temat:

  agent nieruchomości

Artykuły na temat: agent nieruchomości
 • Moja ciotka zatrudniła agencję nieruchomości do sprzedaży mieszkania. Ta znalazła chętnego, ciotka podpisała z nim umowę przedwstępną(...) w obrocie nieruchomościami należy dokładnie przeczytać przed podpisaniem. Mogą bowiem znaleźć się w niej narzucane przez agencję zapisy naruszające prawa klienta, czyli tzw. klauzule niedozwolone. Ich...

 • Agent nieruchomości: Ukraińcy chętnie nabywają mieszkania w Krakowie

  Ukraińcy coraz chętniej nabywają mieszkania w Krakowie - mówi ukraińska agentka nieruchomości Anna Pysanchyn. Zwraca też uwagę, że ukraiński klient przeważnie płaci gotówką, jest osobą młodą i kupuje niewielkiej powierzchni lokal.

 • ​20-30 proc. transakcji na rynku nieruchomości jest obsługiwanych przez pośredników

  ...​W Kanadzie czy USA pośrednicy uczestniczą w ok. 80 proc. transakcji na rynku nieruchomości. W Polsce ten odsetek jest ponadtrzykrotnie niższy, ale stopniowo rośnie, dlatego pośrednik to zawód z przyszłością - podkreślają przedstawiciele branży. Nowe osoby przyciągają przede wszystkim wysokie zarobki, nienormowany czas pracy oraz możliwość rozwoju.

 • Wynajmujący w Polsce rzadziej korzystają z usług agentów nieruchomości niż ich zachodni sąsiedzi

  Ponad 3 tys. zł miesięcznie - tyle wynosi średni czynsz wynajętego przy pomocy agenta nieruchomości mieszkania w Warszawie. To cena wyższa niż przeciętna na rynku, bo z usług agentów korzystają najczęściej właściciele droższych lokali. W Polsce taki sposób wynajmu jest wciąż znacznie mniej popularny niż na Zachodzie.

 • Od nowego roku pośrednicy nieruchomości bez licencji

  Od 1 stycznia 2014 roku pośrednikiem w obrocie nieruchomościami będzie mógł zostać dosłownie każdy. I to bez żadnych szczególnych kwalifikacji. Dlatego Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN) uruchamia własny rejestr pośredników i zarządców nieruchomości. W ten sposób zamierza ułatwić klientom orientację w rynku.

 • Pośrednicy nieruchomości walczą, jak mogą z nieuczciwymi klientami. Ale nie zawsze mają rację

  Wielu agentów oczekuje płatności w wysokości minimum 2,5 proc. ceny domu czy mieszkania. Jednak stawki dla sprzedających są zróżnicowane. Niekiedy wynoszą zaledwie 0,5 proc., co branża negatywnie odbiera. Można też zapłacić 5 proc. i nie będzie to nic nadzwyczajnego.

 • Zarobki w sektorze obsługi rynku nieruchomości

  Z deregulacją zawodów pośrednika i zarządcy otworzą się nowe możliwości dla osób chcących pracować w tych zawodach. Czy gra jest "warta świeczki"? Z okazji dzisiejszego Dnia Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami, prezentujemy zarobki w branży.

 • Na Białorusi dwaj agenci nieruchomości zostali skazani na karę śmierci. Sąd w Mohylewie na wschodzie kraju uznał ich winnymi zabójstwa sześciu osób i planowania zabicia kolejnych trzech.

 • Wynagrodzenia w nieruchomościach w USA w 2007 roku

  ...zróżnicowana. Najważniejsze zawody w tej branży to: agent sprzedaży nieruchomości, pośrednik w obrocie nieruchomościami, zarządca nieruchomości oraz rzeczoznawca majątkowy i taksator. Na różnych stanowiskach poziom płac wygląda inaczej. Na przykład wynagrodzenia agentów sprzedaży nieruchomości są znacznie niższe od wynagrodzeń pośredników w obrocie nieruchomościami. Najważniejsze bodźce zachęcające do...

 • Cztery kroki do własnego mieszkania, czyli na co zwrócić uwagę przed kupnem?

  Podjąłeś decyzję - kupujesz mieszkanie! Zanim jednak rozpoczniesz urządzać swoje cztery kąty, czeka cię pasjonująca droga, podczas której wybierzesz swoje wymarzone mieszkanie i - finalnie - odbierzesz do niego klucze. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę już na początku, aby poszukiwanie nieruchomości dostarczyło nam wyłącznie pozytywnych emocji?