• Informacje na temat:

  aglomeracja warszawska

Artykuły na temat: aglomeracja warszawska
 • Krezusi i nędzarze w białych fartuchach, czyli ile zarabiają lekarze

  Specjalista w stolicy z tytułem doktora, 15 lat doświadczenia, pełny etat, trzy dyżury w miesiącu. Pensja: 5,2 tys. zł. Asystenci w Oleśnie: od 12,5 do 22 tys. zł. Nie ma jednej prostej prawdy o zarobkach lekarzy.

 • Mieszkańcy największych polskich aglomeracji toną w długach

  Aż milion mieszkańców polskich aglomeracji nie daje rady opłacać w terminie rachunków i rat kredytów, których łączna suma wynosi prawie 34 mld zł - wynika z najnowszych danych zebranych przez BIG InfoMonitor 1 . Rekordzistą w zestawieniu jest 56-letni mieszkaniec ośrodka rzeszowskiego, który ma do spłaty aż 46,8 mln zł przeterminowanego długu.

 • Wynagrodzenia w małych miastach

  Statystyki dotyczące poziomu wynagrodzeń w miastach ograniczają się zazwyczaj do największych metropolii, a w szczególności do stolic województw. W przypadku mniejszych miejscowości publikowane są najczęściej dane ogólne. Ile zarabia się w stolicach powiatów?

 • Biznesowa panorama kraju - rynek biurowy w stolicy i innych aglomeracjach

  1. połowa bieżącego roku przyniosła świetne wyniki zarówno jeśli chodzi o warszawski rynek nieruchomości biurowych, jak i rynki regionalne. Najemcy wykazali się dużą aktywnością wynajmując łącznie niemal 630 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni, a na tak wysoki popyt szybko odpowiedzieli również deweloperzy.

 • Czas odczarować imigrację zarobkową w Polsce

  ...i przemyśle przetwórczym. Zapotrzebowanie na pracę cudzoziemców koncentruje się w dużych aglomeracjach, przede wszystkim w Warszawie. Branża ogrodnicza i sadownicza zatrudnia imigrantów w rolniczych...

 • BIG: Milion osób nie daje rady opłacać w terminie rachunków i rat

  Ponad milion osób w 13 aglomeracjach nie daje rady opłacać w terminie rachunków i rat kredytowych na niemal 34 mld zł - wynika z analizy BIG InfoMonitor. Rekordzista, 56-letni mieszkaniec aglomeracji rzeszowskiej, ma 46,8 mln zł zaległości.

 • Od 2015 roku weszło w życie kilka zmian w przepisach. Dotyczą one zarówno kwestii stanu cywilnego, jak i ułatwień dla rodzin oraz tych, którzy starają się o własne mieszkanie. Wybraliśmy najciekawsze.

 • Miasta przyszłości - jak wielkie aglomeracje dostosowują się do wymagań nowego pokolenia

  Czego oczekuje młode pokolenie od miejsca, w którym żyje? Jak dzisiaj miasta spełniają wymagania młodych kreatywnych, dla których nowoczesna, a przy tym zdrowa przestrzeń do życia stanowi najwyższe dobro? Ekologia, zrównoważone środowisko pracy i elektromobilność - to trzy, niezbędne dziś, cechy nowoczesnego miasta.

 • Do pracy w trzy kwadranse?

  Według danych Eurofound, dojazd do i z pracy zajmuje statystycznemu Polakowi 42,2 minuty dziennie. Dla porównania: mieszkańcy Rumunii poświęcają tej czynności niemal 54 minuty, a Estończycy - 48,5.

 • Stanowisko Warszawskiej Izby Gospodarczej w sprawie ograniczeń handlu w niedziele

  W imieniu członków Warszawskiej Izby Gospodarczej, po przeprowadzeniu konsultacji z grupą przedstawicieli małych i średnich przedsiębiorstw zajmujących się dystrybucją żywności szczególnie w tzw. aglomeracji warszawskiej, twierdzimy iż wprowadzony ustawą i obowiązujący od marca 2019 roku zakaz handlu w niedziele okazał się dokumentem niekorzystnym dla przedsiębiorców - oceniają eksperci WIG.