• Informacje na temat:

  ago

Artykuły na temat: ago
 • Wyższe zatrudnienie osób w wieku 55+

  Polska znalazła się na 29. miejscu wśród przebadanych 34 krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) w rankingu PwC „Golden Age Index”, oceniającym poziom wykorzystania potencjału osób w wieku 55+ na rynku pracy. Oznacza to awans o zaledwie jedną pozycję w stosunku do poprzedniej edycji zestawienia.

 • W Ropczycach produkowane będą przekładnie do silników lotniczych

  Jeszcze w tym roku rozpocznie się produkcja przekładni do silników lotniczych w zakładzie Aero Gearbox International (AGI) w Ropczycach (Podkarpackie). W czwartek wmurowano kamień węgielny pod budowę fabryki.

 • Czego spodziewać się po pokoleniu Y?

  Pokolenie Y to pojęcie relatywnie nowe, pojawiło się ono po raz pierwszy w 1993 roku w amerykańskim magazynie "AD Age" i odnosi się do osób urodzonych po roku 1980. Osoby takie proces oswajania się z komputerem i internetem rozpoczęły w późnym dzieciństwie. Obecnie, w wieku dwudziestu kilku lat igreki są w pełni oswojone z wszelkimi nowinkami technologicznymi. Aktywnie i w każdej dziedzinie życia korzystają z internetu, jako jedynego źródła rzetelnych - ich zdaniem - informacji.

 • Rolls-Royce i Safran Transmission Systems otworzyły nowy zakład lotniczy

  Aero Gearbox International (AGI), spółka powołana przez firmy Rolls-Royce i Safran Transmission Systems otworzyła nowy zakład produkcyjny w Ropczycach koło Rzeszowa (woj. podkarpackie). W fabryce powstawać będą układy przeniesienia napędu do wszystkich cywilnych silników lotniczych Rolls-Royce'a nowej generacji.

 • Polska: Aktywność zawodowa osób 55+ jedna z najniższych w OECD

  Polska nadal zajmuje 30. miejsce spośród 35 krajów Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Aktywność zawodowa osób 55+ w naszym kraju, jest jedną z najniższych w OECD. Wyższa stopa zatrudniania w tej grupie oznaczałaby wzrost PKB nawet o 66 mld dol. Najlepsze miejsce w rankingu - niezmienne mają Islandia, Nowa Zelandia i Izrael.

 • Jaka przyszłość czeka farmy wiatrowe w Polsce?

  Zagadnienie farm wiatrowych w Polsce i wytwarzanej przez nie energii elektrycznej nie jest tematem z zakresu ciekawostek związanych z nowymi technologiami ani niejasnym mirażem tematyki "new age". Zdaniem ekspertów , trudno obecnie orzec czy wyhamowywanie rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii w Polsce na rzecz tradycyjnego modelu gospodarczego opartego na energii eklektycznej wytwarzanej z węgla jest krokiem w dobrym kierunku.

 • Mężczyźni w Stanach stronią od pracy

  ​Ameryka, motor napędowy rozwoju świata i lider w wielu dziedzinach globalnej gospodarki, zmaga się z dość poważnym problemem. Okazuje się, że mężczyźni w USA nie garną się do pracy. Nie uwierzycie, dlaczego - napiisał Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Analitycy Espirito Santo Investment Bank, w raporcie z 18 września, podwyższyli rekomendację dla Agory do "kupuj" z "trzymaj" wcześniej. Cena docelowa akcji spółki została wyznaczona na 10,2 zł.

 • Po jakim czasie od narodzin maluszka należy go zarejestrować i gdzie to zrobić?

 • Raport bieżący nr 6/2016 Podstawa Prawna: Art. 19 ust. 3 MAR - informacja o transakcjach wykonywanych przez osoby pełniące obowiązki zarządcze. The...