• Informacje na temat:

  agonia

Artykuły na temat: agonia
 • ​My, luddyści 2.0

  Bezrobocie (już ponad 14 proc.) to w Polsce najważniejszy temat ostatnich miesięcy. Na Zachodzie (USA, Hiszpania, Grecja) jest ono problemem już od kilku lat. Najgorsze nie są same liczby, ale dojmujące poczucie bezradności. Bo rynku pracy nie potrafią rozruszać ani głosiciele recept liberalnych (ciąć koszty pracy), ani interwencjonistycznych (pompować popyt). Wygląda na to, że przyczyna może leżeć w zupełnie innym miejscu.

 • Zamojska Nexa wykończona przez fiskusa

  Centrum Handlowe Nexa to funkcjonująca od roku 1991 sieć hurtowej i detalicznej sprzedaży sprzętu AGD, RTV oraz multimediów. W roku 2012 spółka zatrudniała ponad 100 osób - do czasu, ponieważ obecnie znajduje się ona w stanie agonii po tym, jak właściciel firmy odkrył i ujawnił, że jego przedsiębiorstwo wykorzystywane było w procederze nazywanym karuzelą VAT.

 • Raczkowski, MF: W 2016 r. upadnie kilka małych banków, ale nie przez podatek bankowy

  - W 2016 r. upadnie kilka małych banków - co pozostanie bez wpływu na polski system finansowy - ale ich upadki nie będą efektem wprowadzenia podatku bankowego, a niewłaściwego zarządzania i nadzoru - powiedział wiceminister finansów Konrad Raczkowski.

 • Szałamacha wnioskuje o odwołanie Raczkowskiego

  Minister finansów Paweł Szałamacha zwrócił się do premier Beaty Szydło o odwołanie wiceministra finansów Konrada Raczkowskiego.

 • Jakie dzielnice Budapesztu przenieść do Warszawy

  W kampanii wyborczej PiS zapowiadał przeprowadzenie reform podobnych do tych, które zrobił rząd Victora Orbana: podatek bankowy, opodatkowanie hipermarketów, mocne wsparcie polityki prorodzinnej. Fidesz rządzi już 5 lat, PiS dopiero zaczyna. Lepiej uczyć się na błędach innych, a nie swoich, taniej kosztuje i mniej boli...

 • Frustracja i zniechęcenie mogły dominować wśród garstki pozostałych aktywnych inwestorów, którzy śledzili pierwsze w tym tygodniu notowania na warszawskim parkiecie. Niestety nie pierwszy już raz GPW, mówiąc delikatnie, postanowiła nie brać przykładu z wyraźnie zyskujących dzisiaj wiodących europejskich parkietów i w miarę upływu czasu przy śladowych obrotach kontynuowała osuwanie.

 • Gdy pielęgniarki padają z nóg: etatowe i kontraktowe

  - Prawdę mówiąc - straciłam już serce, żeby kolejny raz udowadniać, że pielęgniarki powinny mieć prawo wyboru rodzaju zatrudnienia, że obie formy - umowa cywilnoprawna i etat - są równoprawne - zwierza się Elżbieta Wrona, przewodnicząca Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Kontraktowych.

 • Metafora z piątkowego "PB" o odfrunięciu zawstydzonego orła z sejmowej sali okazała się przepowiednią samospełniającą się już po kilku godzinach. W piątek wieczorem Sejm się... rozleciał.

 • Czy to przedłużanie agonii Grecji?

  Zdaniem Dariusza Rosatiego rozwiązaniem dla Grecji jest restrukturyzacja długu poprzez zamianę obecnych obligacji na nowe, z wydłużonym terminem płatności. Pożyczanie Grecji dodatkowych środków przez MFW i strefę euro to przedłużanie agonii Grecji - mówi PAP.

 • Zawodowy Sejm (aż 414 na 460 posłów jest tam zatrudnionych, z pensją wiceministra) w piątek zbiorowo złamał kodeks pracy, uciekając od wykonania obowiązków służbowych - czyli rozstrzygnięcia w tymże kodeksie tygodniowego wymiaru czasu pracy. Następne posiedzenie izby zaczyna się 11 października, czyli już po pierwszej turze wyborów prezydenckich.