• Informacje na temat:

  agonia

Artykuły na temat: agonia
 • ​My, luddyści 2.0

  Bezrobocie (już ponad 14 proc.) to w Polsce najważniejszy temat ostatnich miesięcy. Na Zachodzie (USA, Hiszpania, Grecja) jest ono problemem już od kilku lat. Najgorsze nie są same liczby, ale dojmujące poczucie bezradności. Bo rynku pracy nie potrafią rozruszać ani głosiciele recept liberalnych (ciąć koszty pracy), ani interwencjonistycznych (pompować popyt). Wygląda na to, że przyczyna może leżeć w zupełnie innym miejscu.

 • Zamojska Nexa wykończona przez fiskusa

  Centrum Handlowe Nexa to funkcjonująca od roku 1991 sieć hurtowej i detalicznej sprzedaży sprzętu AGD, RTV oraz multimediów. W roku 2012 spółka zatrudniała ponad 100 osób - do czasu, ponieważ obecnie znajduje się ona w stanie agonii po tym, jak właściciel firmy odkrył i ujawnił, że jego przedsiębiorstwo wykorzystywane było w procederze nazywanym karuzelą VAT.

 • Raczkowski, MF: W 2016 r. upadnie kilka małych banków, ale nie przez podatek bankowy

  - W 2016 r. upadnie kilka małych banków - co pozostanie bez wpływu na polski system finansowy - ale ich upadki nie będą efektem wprowadzenia podatku bankowego, a niewłaściwego zarządzania i nadzoru - powiedział wiceminister finansów Konrad Raczkowski.

 • Szałamacha wnioskuje o odwołanie Raczkowskiego

  Minister finansów Paweł Szałamacha zwrócił się do premier Beaty Szydło o odwołanie wiceministra finansów Konrada Raczkowskiego.

 • Szok! Dwa dolary za miesiąc pracy

  Minimalne wynagrodzenie ma równowartość dwóch dolarów amerykańskich, ale za jednego dolara można kupić trzy cysterny benzyny. Brakuje leków i żywności, a w ledwie miesiąc do samej tylko Kolumbii uciekło 100 tys. obywateli. Katastrofa ekonomiczna i absurdy Wenezueli przekraczają wyobrażenia - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Jakie dzielnice Budapesztu przenieść do Warszawy

  W kampanii wyborczej PiS zapowiadał przeprowadzenie reform podobnych do tych, które zrobił rząd Victora Orbana: podatek bankowy, opodatkowanie hipermarketów, mocne wsparcie polityki prorodzinnej. Fidesz rządzi już 5 lat, PiS dopiero zaczyna. Lepiej uczyć się na błędach innych, a nie swoich, taniej kosztuje i mniej boli...

 • Frustracja i zniechęcenie mogły dominować wśród garstki pozostałych aktywnych inwestorów, którzy śledzili pierwsze w tym tygodniu notowania na warszawskim parkiecie. Niestety nie pierwszy już raz GPW, mówiąc delikatnie, postanowiła nie brać przykładu z wyraźnie zyskujących dzisiaj wiodących europejskich parkietów i w miarę upływu czasu przy śladowych obrotach kontynuowała osuwanie.

 • Gdy pielęgniarki padają z nóg: etatowe i kontraktowe

  - Prawdę mówiąc - straciłam już serce, żeby kolejny raz udowadniać, że pielęgniarki powinny mieć prawo wyboru rodzaju zatrudnienia, że obie formy - umowa cywilnoprawna i etat - są równoprawne - zwierza się Elżbieta Wrona, przewodnicząca Stowarzyszenia Pielęgniarek i Położnych Kontraktowych.

 • Polska odporna na załamania

  Ostatnie dwie dekady to dla polskiej gospodarki czas nieprzerwanego wzrostu. Nieprzerwanego - nie oznacza spokojnego. Gospodarczym światem wstrząsały kryzysy: regionalne i ostatni, globalny. Parę razy oberwaliśmy rykoszetem. Na szczęście nie były to ciosy zabójcze.

 • Jaki jest obecny stan włoskiej gospodarki?

  Po powstaniu eurosceptycznego rządu we Włoszech komentatorzy we Francji niepokoją się losem Unii Europejskiej. Przewidują, że przyszłoroczne wybory do Parlamentu Europejskiego całkowicie rozchwieją obecne układy polityczne w UE.