• Informacje na temat:

  agroton rekomendacje

Artykuły na temat: agroton rekomendacje
 • Od kilku tygodni na światowych rynkach giełdowych zrobiło się nerwowo. Po mocnych spadkach na kluczowych giełdach za oceanem, kiedy to mogliśmy zaobserwować dawno niespotykane kilkuprocentowe przeceny duża część inwestorów zastanawia się czy nie rozpoczyna się okres słabszego zachowania korekty czy nawet bessy.

 • Przebieg ostatnich miesięcy, tygodni i dni na GPW raczej nie pozostawia wątpliwości, w jakim stanie ona się znajduje, dlatego po wczorajszej zwyżce raczej dominowało oczekiwanie na powrót do spadków.

 • Po przedłużonym weekendzie warszawska giełda wraca do gry. Piątkowa sesja nie pozostawiła po sobie dobrego wrażenia i biorąc pod uwagę, że amerykańscy inwestorzy w piątek odrobili sporą część ostatnich strat, a wczoraj utrzymali się przy tych poziomach, pojawiła się szansa, że rodzimi inwestorzy spróbują nawiązać do ubiegłotygodniowych poziomów.

 • Po końcówce wczorajszej sesji wydawało się, iż początek dzisiejszego dnia może przynieść pogłębienie tendencji spadkowej w Warszawie, ale wyraźna zwyżka kontraktów na indeksy amerykańskie i zgodna zieleń na innych europejskich parkietach pozwoliły WIG-owi 20 na próbę odreagowania na początku dnia.

 • Wzrosty na dojrzałych parkietach europejskich podczas wtorkowych notowań zachęciły do kupna również inwestorów w Warszawie. W efekcie po trochę niemrawym rozpoczęciu handlu na GPW do głosu doszła strona popytowa, której udało się jeszcze przed południem sprawnie podnieść WIG oraz WIG20 jeden procent powyżej wczorajszego zamknięcia.

 • Po dwóch tygodniach okresu świąteczno-noworocznego przerywanego handlu z niewielkim obrotem dziś giełda warszawska rozpoczęła prawie pełny tydzień, w którym będzie można oczekiwać pełnowymiarowej aktywności inwestorów. Słaba końcówka ubiegłego tygodnia wprawdzie nie napawała optymizmem, ale nic nie wskazywało na tak wybitnie marne rozpoczęcie tygodnia.

 • Po ubiegłotygodniowych informacjach w sprawie reformy OFE , kiedy to indeksy w dwa dni mocno się przeceniły, przełom tygodnia przyniósł równie mocne odbicie.

 • Przy braku istotnych informacji gospodarczych skrócony do trzech sesji świąteczny tydzień na warszawskim parkiecie rozpoczął się, co nie było zaskoczeniem, od niewielkich zmian cen. Pozytywny impuls dla skromnych wzrostów w Europie i Warszawie napłynął przed południem z Włoch, gdzie doszło do utworzenia nowego rządu.

 • Po wczorajszej niemrawej sesji na warszawskim parkiecie inwestorzy ochoczo przystąpili do kupowania akcji. Obroty były trzykrotnie wyższe od poniedziałkowych i przekroczyły na całym rynku 1,9 mld zł, z czego ponad 220 mln wygenerowali akcjonariusze Synthosa.

 • Dzisiejsza sesja zapowiadała się o tyle ciekawie, iż mogła potwierdzić lub zanegować wczorajszą próbę rozpędzenia WIG-u 20 w dół podjętą w trakcie sesji przy pomocy kursy KGHM-u i nie do końca udaną ze względu na ewidentną kontrę popytową na rynku tego papieru w końcowej fazie sesji.