• Informacje na temat:

  ajatollah

Artykuły na temat: ajatollah
 • Iran za blokadą Zatoki Perskiej

  Najwyższy duchowy przywódca Iranu ajatollah Ali Chamenei poparł w sobotę stanowisko prezydenta Alego Rowhaniego, który sugerował, że jeśli irański eksport ropy naftowej zostanie wstrzymany, Iran zablokuje eksport ropy z krajów Zatoki Perskiej.

 • Najwyższy przywódca duchowy polecił rozwiązać kłopoty gospodarcze Iranu

  Najwyższy przywódca duchowy Iranu, ajatollah Ali Chamenei nakazał władzom szybko znaleźć rozwiązanie problemów gospodarczych będących efektem przywrócenia przez USA sankcji - podała w czwartek półoficjalna irańska agencja informacyjna Fars.

 • W trakcie sesji azjatyckiej dolar wytracił część wczorajszych zysków. Kurs EURUSD wzrósł do 1.0685, od rana jednak ponownie zniżkuje w kierunku 1.0650. Co więcej wczorajsze zejście poniżej 1.0720 otwiera drogę do minimum z pierwszej połowy marca na 1.0460. Złoty od rana pozostaje stabilny. Kurs EURPLN notowany jest na 4.0250, a USDPLN na 3.7750. Po wczorajszych wzrostach dzisiejsza sesja europejska również rozpoczyna się nad kreską, a niemiecki indeks DAX wychodzi na nowe maksimum (12230 pkt.).

 • Irański parlament zatwierdził umowę nuklearną

  Irański parlament poparł wczoraj w drugim czytaniu ustawę zatwierdzającą historyczne porozumienie ze światowymi mocarstwami w sprawie programu nuklearnego Teheranu.

 • Ropa na beczce prochu

  Europa żyje na razie katastrofalnym spadkami indeksów w Chinach. Gdyby rok 2016 zaczął się od publikacji wskaźnika PMI dla Europy, a nie Państwa Środka, sytuacja pewnie wyglądałaby inaczej.

 • Ceny ropy mocno rosną i mogą jeszcze zyskać 10 dolarów

  - Ceny ropy naftowej w USA mocno rosną - w środę surowiec drożeje o 1,9 proc. za baryłkę, po zwyżce wcześniej o 2,2 proc.. Nie jest wykluczone, że jeśli nastąpi eskalacja konfliktu na Bliskim Wschodzie ropa zdrożeje nawet o 10 dolarów na baryłce - podają maklerzy.

 • Stany Zjednoczone będą karać sankcjami każdy kraj, który będzie importował irańską ropę naftową i nie ma od tego wyjątków - oświadczył w piątek specjalny przedstawiciel USA ds. Iranu Brian Hook.

 • Bank Anglii o 13:00 podejmie też decyzję nt. stóp procentowych, przy czym większość analityków ankietowanych przez Reuter's spodziewa się, że ruch w górę zostanie wykonany dopiero w sierpniu.

 • Trump ostrzega Iran, wzywa do rozmów - Reuters

  Przedstawiciele władz Iranu powiedzieli w piątek Reutersowi, że Teheran otrzymał za pośrednictwem Omanu przesłanie od prezydenta Donalda Trumpa z ostrzeżeniem, że atak USA na Iran jest nieuchronny (ang. imminent), ale i z wezwaniem do rozmów.

 • Trump wprowadza nowe sankcje. Ochrona tankowców będzie płatna

  Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił w poniedziałek, że jego kraj wprowadza nowy pakiet "surowych" sankcji przeciw Iranowi. Dodał też, że kraje importujące ropę naftową, m.in. Japonia i Chiny, powinny same chronić swoje tankowce przebywające na Bliskim Wschodzie.