• Informacje na temat:

  akademiki pg

Artykuły na temat: akademiki pg
 • Mój syn studiuje w innym mieście. Jako że nie dostał akademika, jest zmuszony wynajmować mieszkanie. Na okres wakacji przyjechał jednak do domu i kawalerka, w której w czasie roku akademickiego mieszka, stoi pusta. Zastanawiamy się, czy mógłby na ten czas podnająć ją innej osobie, czy też musi ustalić to z właścicielem? Nie chodzi tylko o koszty, ale również o pilnowanie lokalu. Halina z Krakowa

 • Akademiki na wynajem nowym hitem rynku nieruchomości?

  Inwestorzy na polskim rynku nieruchomości, zwabieni niezłą zyskownością projektów pod wynajem i wzrostem wartości obiektów, nie stoją w miejscu. Rynek cały czas poszukuje nowości, nowych, ciekawych aktywów, potencjalnie bardziej zyskownych. Ciekawym, raczkującym dopiero w Polsce, ale mającym niezłe perspektywy, segmentem są tzw. prywatne akademiki.

 • Starsi Niemcy najbardziej zapracowani. W Polsce najwięcej umów na czas określony

  Najdłuższy tydzień pracy mają w Niemczech osoby starsze. Polacy wiodą prym w UE, jeśli chodzi o umowy na czas określony.

 • Akademiki w polu zainteresowania inwestorów

  Domy studenckie wracają do łask i coraz chętniej wybierane są przez studentów zamiast stancji, wynajmowanych pokoi czy mieszkań. Jak wynika z danych firmy Reas, publiczne akademiki mogą zaspokoić potrzeby mieszkaniowe tylko 9 proc. studentów, a w dodatku często są to budynki stare i nieremontowane. To otwiera nowe możliwości przed inwestorami, którzy stawiają na prywatne akademiki. Doświadczenia

 • Ponad 90 proc. tegorocznych maturzystów deklaruje, że chce nadal się uczyć. Niestety, nawet bezpłatne, państwowe studia wiążą się z dużymi wydatkami. Zwłaszcza, gdy ktoś musi wyjechać na uczelnię do innego miasta. Wyjaśniamy, na jakie wydatki muszą przygotować się przyszli studenci i jak sobie z nimi poradzić bez pomocy rodziców.

 • Studenci na celowniku deweloperów

  Dla inwestorów zwykłe mieszkania to już za mało. Dlatego szukają nowych rozwiązań dla ulokowania swojego kapitału. Między innymi są to szpitale, mieszkania dedykowane osobom starszym oraz komercyjne akademiki. Tych ostatnich buduje się w Polsce coraz więcej.

 • Fundusz Zdrowia. – Pamiętaj jednak, że ubezpieczenie kończy się po upływie czterech miesięcy od ukończenia nauki albo skreślenia z listy studentów – uświadamiał Pawła kolega. – A co z akademikiem...

 • Za błędy ministerstwa płacą studenci i akademicy

  Sądy kwestionują wykładnie przepisów Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resort jednak zamiast je doprecyzować, woli zmienić swoją interpretację.

 • Niemcy: Polski urzędnik na wagę złota

  Niemieckie urzędy skarbowe potrzebują urzędników ze znajomością języka polskiego. Powodem jest rosnąca liczba polskich firm w Niemczech. Aby ich pozyskać, Brandenburgia zaprasza na studia ze stypendium i gwarancją pracy.

 • Raport bieżący nr 18/2018 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Erbud S.A. ( Emitent) informuje , że w dniu 25 kwietnia 2018...