• Informacje na temat:

  akademiki pg

Artykuły na temat: akademiki pg
 • Mój syn studiuje w innym mieście. Jako że nie dostał akademika, jest zmuszony wynajmować mieszkanie. Na okres wakacji przyjechał jednak do domu i kawalerka, w której w czasie roku akademickiego mieszka, stoi pusta. Zastanawiamy się, czy mógłby na ten czas podnająć ją innej osobie, czy też musi ustalić to z właścicielem? Nie chodzi tylko o koszty, ale również o pilnowanie lokalu. Halina z Krakowa

 • Akademiki na wynajem nowym hitem rynku nieruchomości?

  Inwestorzy na polskim rynku nieruchomości, zwabieni niezłą zyskownością projektów pod wynajem i wzrostem wartości obiektów, nie stoją w miejscu. Rynek cały czas poszukuje nowości, nowych, ciekawych aktywów, potencjalnie bardziej zyskownych. Ciekawym, raczkującym dopiero w Polsce, ale mającym niezłe perspektywy, segmentem są tzw. prywatne akademiki.

 • Starsi Niemcy najbardziej zapracowani. W Polsce najwięcej umów na czas określony

  Najdłuższy tydzień pracy mają w Niemczech osoby starsze. Polacy wiodą prym w UE, jeśli chodzi o umowy na czas określony.

 • Akademiki w polu zainteresowania inwestorów

  Domy studenckie wracają do łask i coraz chętniej wybierane są przez studentów zamiast stancji, wynajmowanych pokoi czy mieszkań. Jak wynika z danych firmy Reas, publiczne akademiki mogą zaspokoić potrzeby mieszkaniowe tylko 9 proc. studentów, a w dodatku często są to budynki stare i nieremontowane. To otwiera nowe możliwości przed inwestorami, którzy stawiają na prywatne akademiki. Doświadczenia

 • Ponad 90 proc. tegorocznych maturzystów deklaruje, że chce nadal się uczyć. Niestety, nawet bezpłatne, państwowe studia wiążą się z dużymi wydatkami. Zwłaszcza, gdy ktoś musi wyjechać na uczelnię do innego miasta. Wyjaśniamy, na jakie wydatki muszą przygotować się przyszli studenci i jak sobie z nimi poradzić bez pomocy rodziców.

 • Coraz popularniejsze stają się inwestycje w prywatne akademiki. Podstawą lokalizacja

  Miejsce w akademiku lub wynajem pokoju - do tej pory osoby studiujące poza miejscem zamieszkania miały do wyboru głównie te dwie możliwości. W ostatnich latach w miastach akademickich pojawia się jednak coraz więcej prywatnych domów studenckich, oferujących pokoje w dobrym standardzie i miejsca wspólne sprzyjające integracji między studentami. Eksperci szacują, że zainteresowanie młodych ludzi takimi pokojami będzie rosło, więc segment ten przyciąga coraz więcej inwestorów. Kluczowa dla...

 • Fundusz Zdrowia. – Pamiętaj jednak, że ubezpieczenie kończy się po upływie czterech miesięcy od ukończenia nauki albo skreślenia z listy studentów – uświadamiał Pawła kolega. – A co z akademikiem...

 • Rosnący rynek prywatnych akademików w Polsce przyciąga studentów i inwestorów

  Rynek prywatnych akademików w Polsce w ostatnich latach zyskuje na popularności, a inwestorzy coraz chętniej angażują swój kapitał w ten rodzaj nieruchomości. Dynamikę rozwoju sektora prywatnych domów studenckich napędza między innymi rosnąca liczba studentów zagranicznych przy jednoczesnym spadku liczby miejsc w publicznych domach studenckich. Jaki jest rosnący teraz rynek prywatnych akademików w Polsce, ile takich obiektów buduje się w Polsce, a ile znajduje się w fazie planowania?

 • Niemcy: Polski urzędnik na wagę złota

  Niemieckie urzędy skarbowe potrzebują urzędników ze znajomością języka polskiego. Powodem jest rosnąca liczba polskich firm w Niemczech. Aby ich pozyskać, Brandenburgia zaprasza na studia ze stypendium i gwarancją pracy.

 • Studenci na celowniku deweloperów

  Dla inwestorów zwykłe mieszkania to już za mało. Dlatego szukają nowych rozwiązań dla ulokowania swojego kapitału. Między innymi są to szpitale, mieszkania dedykowane osobom starszym oraz komercyjne akademiki. Tych ostatnich buduje się w Polsce coraz więcej.