• Informacje na temat:

  akcje

Artykuły na temat: akcje
 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • We wrześniu fundusze emerytalne kupowały polskie akcje

  Według szacunków DM Trigon, fundusze emerytalne kupiły we wrześniu akcje za ok. 636mln złotych. Popyt dotyczył w większości akcji polskich (+559mln zł), podczas gdy na akcje zagraniczne wydały 77mln zł.

 • W 2009 roku dostałem darmowe akcje pracownicze. Umieściłem je na wskazanym przez firmę rachunku w biurze maklerskim. W ubiegłym roku sprzedałem te akcje za ponad 10 tys. zł. Czy uzyskaną kwotę powinienem rozliczyć razem z wpływami emerytalnymi? Paweł C., woj. śląskie...

 • Kurs Getbacku spada o 15,9 proc., po informacji o planowanym podwyższeniu kapitału poprzez emisję akcji.

 • ​OPZZ chce podwyżki wynagrodzeń w budżetówce, rozważa akcję protestacyjną

  - Jeśli rząd i pracodawcy nie wyrażą w czwartek zgody - podczas posiedzeniu Rady Dialogu Społecznego - na podwyżkę wynagrodzeń w sferze budżetowej, którą proponujemy, to przystępujemy do akcji protestacyjnej - zapowiedział we wtorek szef OPZZ Jan Guz.

 • Orlen chce kupić wszystkie akcje Unipetrolu

  PKN Orlen, który posiada teraz 62,9 proc. akcji Unipetrolu, ogłosił wezwanie do sprzedaży wszystkich pozostałych akcji tej spółki, oferując 380 CZK za akcję. Docelowo PKN Orlen zamierza wycofać spółkę z praskiej giełdy. O godz. 11.13 walor Uniopetrolu kosztuje w Pradze 377 koron (+3,32 proc.).

 • "Solidarność" chce wspólnej z PIP akcji w sprawie minimalnej stawki godzinowej

  NSZZ "Solidarność" zwróciła się do Głównego Inspektora Pracy Romana Giedrojcia o uruchomienie wspólnej akcji mającej na celu wyegzekwowanie stosowania minimalnej stawki godzinowej przy umowach zleceniach.

 • Pekao mocno spada po sprzedaży ok. 10 proc. akcji przez UniCredit

  Bank Pekao osiągnął na środowej sesji 740 mln zł obrotów, co jest najwyższym poziomem obrotów w historii spółki. Akcje banku nadal spadają o niemal 6 proc.

 • Deloitte: Pracowników warto motywować akcjami

  ...utrzymywania odpowiedniej ilości akcji własnej spółki, a pracownicy zwykle sprzedają akcje w pierwszym możliwym momencie - uważa menedżer w dziale doradztwa podatkowego Deloitte Maja Zabawska. Według Deloitte, wśród możliwych programów akcyjnych najpopularniejsze są opcje na akcje. Pracownik otrzymuje opcję, czyli prawo do objęcia akcji w przyszłości po z góry ustalonej cenie. Najczęściej jest to wartość...

 • Będzie dodatkowy audyt sprzedaży akcji Ciechu przez PZU - ustalili dziennikarze RMF FM. Nowy zarząd PZU, największego polskiego ubezpieczyciela, sprawdzi działania poprzedników przy sprzedaży części akcji chemicznej spółki Ciech. Jej prywatyzację bada prokuratura.