• Informacje na temat:

  akcje arka notowania

Artykuły na temat: akcje arka notowania
 • TFI: Inwestorzy wycofują pieniądze z rynku akcji

  Pomimo słabej koniunktury na GPW, maj był udanym miesiącem dla funduszy inwestycyjnych. Saldo wpłat i wypłat całego rynku przekroczyło +2,0 mld zł. Z kolei rozwiązania skierowane do szerokiego grona odbiorców odnotowały +0,7 mld zł bilans sprzedaży, jednocześnie było to najwyższe saldo od 12 miesięcy.

 • Amerykanie zdeklasowali wszystkich!

  W maju atmosfera na globalnych rynkach akcji była dość burzliwa - większość z rozwiązań nie zdołała pomnożyć kapitału klientów. Na tym tle wyróżniają się fundusze, które skupiają się na rynkach rozwiniętych. - W maju najwięcej dały zarobić fundusze akcji amerykańskich (+4,0%) - Największe straty doświadczyły fundusze akcji tureckich (-5,7%)

 • Raport bieżący nr 54/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe POLNORD SA ("Polnord”, "Spółka”), w nawiązaniu...

 • Aktywa funduszy inwestycyjnych w sierpniu

  W sierpniu aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych istotnie wzrosły do 274,9 mld zł (+1%). To zasługa przede wszystkim funduszy detalicznych, do których - według szacunków Analiz Online - wpłacono blisko +2 mld zł netto. Indeks WIG notuje historyczne szczyty, a za hossą stoją inwestorzy instytucjonalni, a drobnych inwestorów na GPW nie ma.

 • TFI: Rosja i Turcja to największe pewniaki

  Światowe giełdy, w tym polska, zwolniły obroty. Po świetnym marcu, w kwietniu już tylko połowa funduszy inwestycyjnych z oferty TFI odnotowała zysk. Tym razem stonowane wypowiedzi Mario Draghiego, szefa Europejskiego Banku Centralnego, nie skłoniły do nagłego zwrotu w kierunku ryzykownych aktywów, a brak oczekiwanych decyzji ze strony Banku Japonii rozczarował większość inwestorów.

 • nc+ pomija Wisłę Kraków w wiosennych transmisjach?

  To nieco dziwne, ale piłkarska drużyna Wisły Kraków, mimo problemów, jakoś istnieje i trwa, a piłkarze (przynajmniej ci z wiślackim sercem) są z nią od początku do końca, a może jeszcze dłużej. Wisła może mieć kolejne problemy, bo platforma nc+, główny nadawca LOTTO Ekstraklasy, chyba przestraszyła się jej problemów i ewentualnego do wczoraj wykluczenia z ligi. Operator nc+ zamiast medialnie czy werbalnie ją wesprzeć - jakoś nie słyszeliśmy nic na ten temat - pominął ją przy wyborze...

 • Polacy boja się ryzyka jak ognia

  Nowy rok w sprzedaży funduszy rozpoczął się równie doskonale, jak przebiegło zakończenie 2017 roku. Styczniowy bilans nabyć i umorzeń był rekordowy od blisko trzech lat. Saldo wpłat i wypłat w styczniu wyniosło prawie +2,5 mld zł. Polacy nadal jednak, stronią od ryzyka, ponad 80 proc. badanych przedkłada bezpieczeństwo nad zysk.

 • Spółka Kleba Invest, której akcje notowane są na rynku NewConnect, a obligacje wkrótce trafią do obrotu na rynek Catalyst, podpisała umowę z Generalnym Wykonawcą na budowę Parku Handlowego Prima w Markach k. Warszawy. Obiekt wykona firma ARKA BUD, z którą Kleba Invest współpracowała przy wcześniej realizowanych projektach.

 • Akcje nieruchomościowe odstają od rynku

  Pierwszy tydzień maja nie zmienił obrazu funduszy inwestujących w spółki powiązane z rynkiem nieruchomości, choć można było mieć nadzieję, że skoro słabo zachowały się w czasie zwyżek na parkiecie, to wykażą siłę, gdy koniunktura na giełdzie pogorszy się.