• Informacje na temat:

  akcje bogdanka

Artykuły na temat: akcje bogdanka
 • ..."Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że akcje pracownicze to coraz popularniejszy model motywacyjnego systemu wynagradzania pracowników. Stosowany tym chętniej, że obu stronom przynosi korzyści. Pracownikom pieniądze, a firmie stabilność.

 • KNF bada sprawę Bogdanki

  Komisja Nadzoru Finansowego sprawdza, czy nie doszło do wykorzystania informacji poufnej w związku z zamiarem przejęcia Bogdanki - poinformował PAP Łukasz Dajnowicz, rzecznik KNF.

 • SII zawiadamia KNF w związku z wezwaniem na akcje Bogdanki

  Enea w pierwszym kroku wypowiedziała umowę z Bogdanką na dostawę węgla. W efekcie o 30 proc. potaniały ceny akcji Bogdanki. Dzisiaj Enea ogłosiła wezwanie na walory Bogdanki. Wielu uczestnikom rynku kapitałowego w Polsce ruch taki nosi znamiona manipulacji kursem. Takie zdanie wyraża np. Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

 • Przy Bogdance pierwsza elektrownia na czysty węgiel - Tchórzewski

  - Chcemy zbudować pierwszą w Europie elektrownię w technologii tzw. czystego węgla przy kopalni Bogdanka - zapowiedział w czwartek minister energii Krzysztof Tchórzewski. W tym roku rząd planuje zakończenie restrukturyzacji polskiego górnictwa.

 • Kopalnia otoczona hienami. Wywiad z byłym prezesem Bogdanki

  Dziś mogę to powiedzieć wprost - nigdy nie byłem zwolennikiem pełnej prywatyzacji Bogdanki, do jakiej doszło w 2010 r. Stało się inaczej. Państwo, oddając strategiczne aktywo, skusiło się na 1,1 mld zł - mówi w wywiadzie dla "DGP" Mirosław Taras, były prezes Bogdanki i Kompanii Węglowej.

 • Duży ruch miał dzisiaj miejsce na polskim parkiecie ze względu na złożenie oferty kupna pakietu większościowego Bogdanki przez spółkę energetyczną Enea.

 • Enea wzywa do kupna akcji Bogdanki. Za papier oferuje 67,39 zł.

  Enea ogłasza wezwanie na kupno 21.962.189 akcji Bogdanki, uprawniających do 64,57 proc. głosów na WZA spółki. Cena wynosi 67,39 zł za papier - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM Banku Handlowego.

 • Enea kupuje Bogdankę. Na drodze stoi tylko

  W wezwaniu na Bogdankę złożono zapisy na 64,57 proc. akcji. Oznacza to, że Enea będzie posiadać 66 proc. ogólnej liczby głosów na WZ spółki LWB Bogdanka.

 • Analitycy Domu Maklerskiego PKO BP, w raporcie z 4 września, obniżyli cenę docelową jednej akcji Bogdanki do 49,60 zł z 90 zł, podtrzymując jednocześnie zalecenie "trzymaj". Ze względu na restrukturyzację Śląska, w której udział biorą kluczowi klienci spółki, oraz nadpodaż na rynku węgla Bogdanka jest pod presją zarówno od strony wolumenu (kontrakt Enea) i ceny.

 • Enea kontynuuje rozpoczęty w ubiegłym roku proces integracji Lubelskiego Węgla Bogdanka z Grupą. Kolejnym krokiem na tej drodze są propozycje zmian w statucie LWB umożliwiające realizację tego procesu. Integracja służy budowaniu jak najlepszego wyniku koncernu surowcowo-energetycznego.