• Informacje na temat:

  akcje cargo

Artykuły na temat: akcje cargo
 • W PKP Cargo funkcjonuje rekordowa liczba 283 związków

  ..., a szczególnie pojmowana "bezkompromisowość" zbyt często uniemożliwia rozsądny dialog. - Nielegalne spory zbiorowe, akcje protestacyjne i bezprawne strajki z udziałem mediów to sposób zdobywania popularności(...). dr hab. Jerzy Wratny z Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, Instytut Nauk Prawnych PAN zgodził się z tezą o nadmiernym pluralizmie związków zawodowych (przywołał przykład PKP Cargo, gdzie funkcjonuje...

 • Adam Purwin, prezes PKP Cargo złożył rezygnację

  Prezes PKP Cargo Adam Purwin złożył dziś (14 grudnia) rezygnację z członkowstwa w zarządzie i kierowania spółką. Ma ona skutek natychmiastowy.

 • Polskim TGV nie pojedziemy na Zachód

  ...zapłaci pasażerom za spóźnienia! PKP Intercity straci 480 wagonów Na kryzysie straciły przede wszystkim PKP Cargo...

 • Manipulacje kursem akcji PKP Cargo na GPW? Komisja Nadzoru Finansowego zawiadomiona przez PKP

  - PKP złożyła do Komisji Nadzoru Finansowego zawiadomienie o możliwości manipulowania kursem akcji PKP Cargo - poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa PKP Katarzyna Mazurkiewicz. Zdaniem PKP, na kurs mogły mieć wpływ wypowiedzi nt. rzekomych planów sprzedaży kolejnych akcji PKP Cargo.

 • Co dziewiąty odejdzie z PKP Cargo

  Zainteresowanie programem dobrowolnych odejść w PKP Cargo przerosło oczekiwania zarządu. Mimo to, zgodę na odejście otrzymał prawie każdy chętny. Zatrudnienie w grupie spadnie z 26 tys. do 23 tys. osób.

 • PKP Cargo: Będzie strajk u największego polskiego przewoźnika?

  Będzie strajk w PKP Cargo? Na to wskazują niepełne jeszcze wyniki referendum w spółce. W głosowaniu wzięło udział ponad 50 procent uprawnionych, a jest to warunek, by referendum było ważne. Większość głosujących opowiedziała się za protestem.

 • Minister infrastruktury: Sytuacja w PKP Cargo jest "bardzo niezdrowa"

  - Sytuacja w PKP Cargo jest "bardzo niezdrowa" - powiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Choć nie popiera zapowiadanego na 18 grudnia br. strajku w spółce, to jednak zapewnia, że rozumie rozgoryczenie jej pracowników.

 • PKP Cargo w rok od debiutu na giełdzie ma ponad 50-proc. udział w rynku

  W rok od giełdowego debiutu PKP Cargo zwiększyło swój udział w rynku do ponad 50 proc. Największy polski przewoźnik zainwestował w tym roku już ćwierć miliarda złotych w modernizację i zakup taboru, ogłosił też, że zamierza przejąć kilku zagranicznych przewoźników. Jak podkreślają przedstawiciele PKP Cargo, spółka mimo wielu wyzwań na rynku zwiększa zyski.

 • PKP Cargo: Pracownicy dostaną 200 złotych podwyżki brutto

  Rozmowy zarządu spółki ze związkami zawodowymi w PKP Cargo nie przyniosły rezultatów. Tym niemniej pracownicy dostaną 200 złotych brutto podwyżki.

 • Na podstawie par. 29 ust. 3 Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. PKP CARGO Spółka Akcyjna przekazuje raport dotyczący niestosowania...