• Informacje na temat:

  akcje energa sa ceny

Artykuły na temat: akcje energa sa ceny
 • Energa dołączyła do grona spółek, których zysk przekroczył miliard złotych. W 2014 roku grupa odnotowała najwyższe wyniki roczne w swojej historii. Zysk netto wzrósł o 35 proc., EBITDA o 17 proc., osiągając 2,3 mld zł. Zarząd zarekomendował wypłatę 596 mln zł dywidendy z jednostkowego zysku za 2014 r., co oznacza stopę dywidendy na poziomie 6,2 proc.

 • RN Energi odwołała z zarządu prezesa i dwóch wiceprezesów

  Rada nadzorcza Energi odwołała z zarządu prezesa Dariusza Kaśkowa i dwóch wiceprezesów: Mariusza Rędaszkę i Przemysława Piesiewicza - podała spółka w komunikacie. Funkcję prezesa będzie pełnił Jacek Kościelniak. Kaśków był prezes Energi od stycznia 2016 roku.

 • Grupy Energa Segmentu Dystrybucji. To główne rezultaty działalności Grupy w I kwartale 2017 roku. Spółka przeprowadziła udaną emisję euroobligacji o wartości 300 mln euro, dzięki czemu pozyskała dodatkowe środki, głównie na inwestycje w dystrybucji.

 • Ceny energii wzrosną - polscy sprzedawcy podniosą taryfy

  Najprawdopodobniej w marcu wzrosną ceny energii elektrycznej dla odbiorców biznesowych. Na podwyżkę taryf zapewne zdecydują się wszyscy polscy sprzedawcy, a to dlatego, że ich wyniki obciążą między innymi koszty ratowania górnictwa.

 • Analitycy Societe Generale obniżyli o 6,4 proc. cenę docelową dla akcji PGE do 20,5 zł, a dla akcji Energi o 12 proc. do 25,3 zł. Wycena Tauronu została podwyższona o 8,5 proc. do 5,1 zł, a dla Enei o 4,2 proc. do 20 zł.

 • Daniel Obajtek od 2 marca nowym prezesem Energi

  Rada nadzorcza Energi powierzyła Danielowi Obajtkowi pełnienie funkcji prezesa zarządu z dniem 2 marca 2017 r.

 • Opłata przejściowa to jeszcze nie koniec

  Opłata przejściowa jest dopisywana do rachunków za energię odbiorców końcowych i każdy z nas ją płaci. Wynika ona z kosztów likwidacji kontraktów długoterminowych dla energetyki oraz nowej stawki od OZE.

 • Trudno będzie znaleźć pieniądze na nowe elektrownie

  W Polsce mówi się o budowie kolejnych kilku bloków węglowych, ale jedynym w miarę realnym projektem jest blok 1000 MW w Elektrowni Ostrołęka. Inne, jak np. nowy blok w ZEDO czy jednostka w pobliżu kopalni Bogdanka, są w ogólnych planach. Kluczowe dla nowych bloków będzie znalezienie źródeł finansowania ich budowy. Łatwo to nie przyjdzie.

 • Państwowe spółki energetyczne zyskają najbardziej - Moody's

  Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii będzie korzystna dla notowanych na giełdzie dostawców energii zależnych od Skarbu Państwa, w tym najbardziej dla Energi - podała agencja ratingowa Moody's. Od decyzji Sejmu indeks WIG-Energia wzrósł o 9,2 proc. Solidne wzrosty zanotowały cztery spółki sektora.