• Informacje na temat:

  akcje energi sa

Artykuły na temat: akcje energi sa
 • ...energetyków - Taryfa pracownicza przysługuje pracownikom grupy Energa - po przepracowaniu roku - w limicie 3 tys. kWh. Pracownik pokrywa koszty w wysokości 20 proc. rachunku za energię i usługę przesyłową. Pozostałą część należności reguluje pracodawca, z tym że dopłata stanowi przychód dla pracownika, od którego płaci podatek - wyjaśnia Bożena Dubicka z gdańskiej Energi. W innych firmach...

 • Energa dołączyła do grona spółek, których zysk przekroczył miliard złotych. W 2014 roku grupa odnotowała najwyższe wyniki roczne w swojej historii. Zysk netto wzrósł o 35 proc., EBITDA o 17 proc., osiągając 2,3 mld zł. Zarząd zarekomendował wypłatę 596 mln zł dywidendy z jednostkowego zysku za 2014 r., co oznacza stopę dywidendy na poziomie 6,2 proc.

 • Pracownik nie zawsze otrzyma 120 pensji

  Na podstawie programu dobrowolnych odejść zatrudnienie w spółce PGE ma się zmniejszyć o 5 tys. osób. Odchodzący otrzymają średnio 110 tys. zł odprawy, a spółka przeznaczy na ten cel 550 mln zł. Tak kosztowne rozstanie się z zatrudnionymi wynika z pakietów socjalnych, jakimi objęci są pracownicy restrukturyzowanych branż, w tym np. energetyki, hutnictwa i górnictwa. W czasach energicznie...

 • RN Energi odwołała z zarządu prezesa i dwóch wiceprezesów

  Rada nadzorcza Energi odwołała z zarządu prezesa Dariusza Kaśkowa i dwóch wiceprezesów: Mariusza Rędaszkę i Przemysława Piesiewicza - podała spółka w komunikacie. Funkcję prezesa będzie pełnił Jacek Kościelniak. Kaśków był prezes Energi od stycznia 2016 roku.

 • Akcje Energi weszły w skład nowopowstałego indeksu FTSE4Good Emerging. Indeks ten składa się ze spółek z ponad 20 krajów rozwijających się, wybieranych na podstawie zgodności ich działalności operacyjnej z kryteriami środowiskowymi, społecznej odpowiedzialności oraz ładu korporacyjnego. To już drugi indeks skupiający spółki odpowiedzialne społecznie, do którego w ostatnim czasie weszły akcje

 • Pomorski gigant energetyczny - Energa SA - podpisał z Klubem Sportowym Chemik Police List Intencyjny otwierający drogę do dalszej współpracy. To ważne wydarzenie dla siedmiokrotnego mistrza Polski w siatkówce kobiet miało miejsce w środę (18 lipca br.) na Stadionie Energa w Gdańsku. Głównymi bohaterami uroczystości byli: Arkadiusz Siwko, prezes zarządu Energa SA i Paweł Frankowski, prezes zarządu Chemik Police.

 • Energa i Enea podpisały umowę ws. bloku w elektrowni Ostrołęka

  Energa i Enea zawarły umowę na przygotowanie, budowę i eksploatację nowego bloku energetycznego na węgiel kamiennym o mocy ok. 1000 MW w Ostrołęce - poinformowały spółki. Blok miałby być oddany do użytku w 2023 r.

 • Analitycy Societe Generale obniżyli o 6,4 proc. cenę docelową dla akcji PGE do 20,5 zł, a dla akcji Energi o 12 proc. do 25,3 zł. Wycena Tauronu została podwyższona o 8,5 proc. do 5,1 zł, a dla Enei o 4,2 proc. do 20 zł.

 • Energa i Enea czekają na inwestora

  Ministerstwo skarbu nie spieszy się z decyzjami, co do ewentualnej prywatyzacji Energi jak i Enei. Decyzje mogą zapaść w 2015 roku - zapowiedział minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

 • PGE, Enea, Energa i PGNiG Termika złożyły wspólnie wstępną, niewiążącą ofertę na zakup akcji i udziałów w spółkach należących do EDF w Polsce - podały spółki w komunikatach. EDF posiada w Polsce konwencjonalne aktywa wytwórcze oraz prowadzące działalność usługową.