• Informacje na temat:

  akcje kghm

Artykuły na temat: akcje kghm
 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • Indeksy lekko w dół; KGHM najwyżej od ponad roku, 11 bit kontynuuje zwyżki

  Główne indeksy GPW, podobnie jak w czwartek, zakończyły sesję lekkimi spadkami, jedynie sWIG80 minimalnie wzrósł. W WIG20 najmocniej rósł KGHM, którego kurs wzrósł do najwyższego poziomu od ponad roku. Na szerokim rynku silne zwyżki kontynuowało 11 bit studios.

 • Z grupy Kopex odeszło ok. 1,8 tys. osób

  ..., łącznie z emisją nowych akcji Famuru oraz zamianą - dla mniejszościowych akcjonariuszy - akcji części maszynowej Kopeksu na akcje Famuru, powinien zamknąć się w pierwszym kwartale przyszłego roku(...) wcześniej informacje o możliwym zainteresowaniu spółką Kopex PBSz ze strony grupy KGHM Polska Miedź. Prezes Famuru zapewnił, że grupa chce utrzymać markę Kopex oraz znane na rynku marki zbudowane wokół...

 • Silne wzrosty ceny miedzi w poniedziałkowy poranek zmobilizowały inwestorów w Warszawie do zakupów akcji KGHM-u (4,4 proc.), który stał się centrum zainteresowania największych graczy. Najwyższa od trzech lat cena czerwonego surowca wygenerowała na akcjach miedziowego kombinatu imponujące obroty sięgające ponad 150 milionów złotych.

 • ​Wchodzi w życie ustawa regulująca wynagrodzenia władz państwowych spółek

  ...spółek, w których Skarb Państwa ma powyżej 50 proc. akcji; nie obejmowała większości największych podmiotów, w tym m.in. PZU, Orlen czy KGHM.

 • Zimny prysznic jaki w Warszawie przyniosła środowa sesja pogorszył perspektywy posiadaczy akcji przed czwartkowym rozdaniem. Postępująca wczoraj słabość rynku dotknęła już nie tylko małe spółki, ale i blue chipy, które niewiele robiły sobie z całkiem spokojnej sesji na rynkach bazowych. W tej sytuacji powrót do testowania kluczowej strefy wsparcia, z którego z takim trudem WIG20 odbił w ubiegłym tygodniu, stała się całkiem realna.

 • Strajki na bogato. Związkowcy to krezusi

  Kwoty, jakie Kompania Węglowa czy Jastrzębska Spółka Węglowa przeznaczają na związki zawodowe, są znacznie większe niż w najbogatszej polskiej firmie, jaką jest KGHM. W Lubinie na działalność(...) związkowcy przyłożyli tym samym rękę do zrujnowania swojej firmy, o którym najlepiej świadczy spadek kursu JSW. Kiedyś jej akcje kosztowały ponad 130 zł, dziś nieco ponad 20 zł.  - Górnik, który...

 • Vestor DM w raporcie z 2 marca wznowił wydawanie rekomendacji dla KGHM od zalecenia "kupuj". Cena docelowa 152 zł.

 • W PKP Cargo funkcjonuje rekordowa liczba 283 związków

  ..., a szczególnie pojmowana "bezkompromisowość" zbyt często uniemożliwia rozsądny dialog. - Nielegalne spory zbiorowe, akcje protestacyjne i bezprawne strajki z udziałem mediów to sposób zdobywania popularności(...) reprezentatywnych związków ciągle jest skomplikowana. Przepisy ciągle nie chronią przed powstawaniem wielu takich organizacji. 18 związków w KGHM Wystarczy powiedzieć, że w KGHM jest ich aż 18 - podkreślił prof...

 • Trzy wzrostowe sesje z rzędu to zbyt duży wysiłek dla warszawskiego parkietu, który w środę dostał ewidentnej zadyszki. Zbiegło się to z zatrzymaniem WIG20 na oporze w strefie 1760-1770 punktów. Zdeterminowany przeceną w większości finansowych spółek, w tym Pekao, barometr blue chipów zasiał uzasadniony niepokój co do kontynuacji odbicia rozpoczętego w poniedziałek z dużą dynamiką.