• Informacje na temat:

  akcje lotosu notowania

Artykuły na temat: akcje lotosu notowania
 • Ile mógłby zarobić prezes giganta powstałego w wyniku połączenia Orlenu, PGNiG i Lotosu?

  Coraz częściej mówi się o możliwej fuzji PKN Orlen, PGNiG oraz Lotosu. Postanowiliśmy skoncentrować się na tym jakie wynagrodzenie, zgodnie z warunkami rynkowymi, mógłby otrzymać prezes takiej spółki.

 • Na GPW wyraźne spadki indeksów, kurs Lotosu zniżkował o 5,7 proc.

  Warszawskie indeksy zakończyły wtorkowe notowania na wyraźnych minusach. Wśród blue chipów aż 5,7 proc. na wartości straciły akcje Lotosu, a ponad 4-proc. stratę zanotowały akcje JSW. Jedynie PKN Orlen, PZU, Tauron i LPP oparły się niekorzystnej tendencji.

 • Zobacz, jak puchną kieszenie szefów wielkich państwowych firm

  Zeszłoroczne wynagrodzenie prezesa Grupy Lotos było prawie cztery razy wyższe niż to z 2009 r. Zarobki szefa PZU wzrosły w tym czasie ponad pięciokrotnie. Podobnie zwiększyło się także honorarium w zarządzie PKO BP.

 • Trigon DM wydał rekomendację "sprzedaj" dla PKN Orlen z ceną docelową 99,7 zł oraz rekomendację "trzymaj" dla Grupy Lotos z ceną docelową 59 zł.

 • LOTOS w III kwartale 2014 r., wypracował blisko 7,55 mld zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o ok. 5% kw./kw. W okresie od 1 stycznia do 30 września br. przychody spółki przekroczyły 21,9 mld zł (+4% r./r.).

 • W środę, po prawie czterech godzinach handlu, WIG 20 i WIG zniżkują o ponad 1 proc. Wśród blue chipów spadkom przewodzą JSW, Lotos i KGHM.

 • Lotos spogląda na północ

  Strategię na lata 2017-22 Grupa Lotos opublikował w grudniu, ale wiadomo już, że swoją przyszłość w segmencie wydobywczym chce na dobre związać z Norwegią.

 • Wielka fuzja Orlenu, PGNiG i Lotosu. Czy to może się udać?

  Dawid Jackiewicz, minister skarbu, powiedział dzisiaj dziennikarzom, że jego resort rozpoczął analizę pomysłu łączenia Orlenu, Lotosu i PGNiG. Interia zapytała analityków i ekspertów ds. energetyki, jakie to może mieć implikacje dla spółek i gospodarki, a przede wszystkim czy ten pomysł jest uzasadniony i możliwy do przeprowadzenia.

 • Połączenie Orlenu i Lotosu opłaci się i firmie. Zapłacą kierowcy?

  - Proces połączenia Orlenu z Lotosem traktuję biznesowo, ale i ambicjonalnie; uważam, że opłaci się obu firmom, a przez to i państwu; jestem zdeterminowany, by ten projekt sfinalizować - mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek w wywiadzie dla poniedziałkowego "Dziennika Gazety Prawnej".

 • W I kwartale 2015 LOTOS wypracował wynik EBITDA na poziomie 446 mln zł (+92% r./r.) i zysk operacyjny w wysokości blisko 268 mln zł (17,3 mln zł w I kw. 2014). LOTOS zanotował w analizowanym okresie 321 mln zł przepływów pieniężnych (+27% r./r.), wygenerowanych z działalności operacyjnej.