• Informacje na temat:

  akcje obligacje

Artykuły na temat: akcje obligacje
 • .... Zakupu obligacji możemy dokonać również przez internet – wystarczy zalogować się na www.zakup.obligacjeskarbowe.pl. Strona jest bardzo intuicyjna, w prosty sposób przeprowadza przez cały proces zakupu. Posiadacze konta Inteligo w PKO Banku Polskim mogą także skorzystać z serwisu www.inteligo.pl. Osoby, które mają aktywny dostęp do rachunku rejestrowego, mogą nabyć obligacje przez telefon...

 • Portfel obligacji firm skopiowany z OFE

  Otwarte fundusze emerytalne są konserwatywnymi inwestorami na rynku obligacji korporacyjnych, co czyni z nich wzór warty naśladowania przez ostrożnych inwestorów indywidualnych.

 • Kiedy państwo chce pożyczyć pieniądze od firm lub swoich obywateli, sprzedaje obligacje Skarbu Państwa. Tak samo działają przedsiębiorstwa. One emitują obligacje korporacyjne. Każdy może lokować w nie oszczędności. Podpowiadamy jak to zrobić, by zyskać najwięcej przy najmniejszym ryzyku.

 • Obligacje korporacyjne biją "spółki dywidendowe"

  Część inwestorów kupuje akcje spółek giełdowych, ponieważ spółki te w przeszłości wypłacały dywidendę i deklarują, że będą to robiły w przyszłości. Zdaniem analityka Piotra Ludwiczaka z Domu Maklerski Michael/Ström konkurencją tego inwestowanie są obligacje korporacyjne.

 • W 2009 roku dostałem darmowe akcje pracownicze. Umieściłem je na wskazanym przez firmę rachunku w biurze maklerskim. W ubiegłym roku sprzedałem te akcje za ponad 10 tys. zł. Czy uzyskaną kwotę powinienem rozliczyć razem z wpływami emerytalnymi? Paweł C., woj. śląskie...

 • Bankructwo Grecji naszym obligacjom niestraszne

  Niepokoje związane z wydarzeniami wokół Grecji od kilku lat psują nastroje na rynkach finansowych. Odczuwają to zarówno firmy, poszukujące kapitału, jak i tym bardziej inwestorzy, którzy najbardziej narażeni są na niekorzystne zmiany notowań różnych instrumentów finansowych.Najbardziej narażone są kursy akcji, walut, a także obligacji skarbowych.

 • Obecnie do OFE trafia z ZUS-u część składki emerytalnej: 2,8% wynagrodzenia. OFE mogą inwestować np. w: – obligacje i papiery wartościowe gwarantowane przez państwo oraz – akcje i fundusze inwestycyjne.

 • Poradnik emitenta obligacji korporacyjnych

  Od kilku lat rozwija się w Polsce rynek obligacji korporacyjnych. Do tej pory z tej możliwości pozyskiwania środków skorzystało kilkaset firm. Ścieżki są więc już przetarte, co powoduje, że emitowanie obligacji staje się coraz prostsze i tańsze, a tym samym bardziej popularne, stając się alternatywą lub uzupełnieniem wobec finansowania kredytem bankowym.

 • Nowa ustawa obliguje OFE do zmiany sposobu obracania naszymi składkami. Nie będą mogły one inwestować w obligacje skarbowe i inne instrumenty finansowe gwarantowane przez Skarb Państwa.

 • Obligacje korporacyjne: O inwestora trzeba powalczyć

  Spory ruch panuje we wszystkich segmentach papierów dłużnych. Świadczy o tym wzrost rentowności skarbowych obligacji dziesięcioletnich, duże zainteresowanie obligacjami detalicznymi, szybko znikające emisje papierów firm. Ale jednocześnie inwestorów trzeba kusić wyższymi odsetkami.