• Informacje na temat:

  akcje orlenu

Artykuły na temat: akcje orlenu
 • Ile mógłby zarobić prezes giganta powstałego w wyniku połączenia Orlenu, PGNiG i Lotosu?

  Coraz częściej mówi się o możliwej fuzji PKN Orlen, PGNiG oraz Lotosu. Postanowiliśmy skoncentrować się na tym jakie wynagrodzenie, zgodnie z warunkami rynkowymi, mógłby otrzymać prezes takiej spółki.

 • Ambitne plany Orlenu na najbliższe miesiące

  - Na razie nie ma decyzji o finansowym zaangażowaniu PKN Orlen w budowę elektrowni jądrowej - powiedział Wiesław Protasewicz, członek zarządu ds. finansowych. Pytany o fuzję Orlenu z Lotosem przypomniał natomiast, że trwają prace due diligence i przygotowywany jest wniosek notyfikacyjny do Komisji Europejskiej. Do końca 2018 r. prace powinny się zakończyć, chociaż uzależnione jest to od tempa

 • Zobacz, jak puchną kieszenie szefów wielkich państwowych firm

  Informacje o półmilionowej odprawie z PKP Marii Wasiak oraz zarobkach, na jakie w zarządzie Orlenu mógł liczyć Igor Ostachowicz, zwróciły uwagę na poziom uposażeń członków władz spółek z udziałem Skarbu Państwa. Czasy, w których menedżerowie pracujący w takich firmach zazdrościli apanaży kolegom zatrudnionym w sektorze prywatnym, odeszły już w przeszłość. Dzisiaj roczne zarobki członków zarządów...

 • Władze Gdańska zapowiadają list protestacyjny ws. fuzji Orlenu i Lotosu

  Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zapowiedział, że wraz z marszałkiem województwa pomorskiego Mieczysławem Strukiem skierują list protestacyjny do premiera ws. zapowiedzianego połączenia Orlenu i Lotosu. Tymczasem, pojawiają się już głosy ekspertów, że połączenie tych firm może zmonopolizować rynek paliw i doprowadzić do wzrostu ich cen.

 • Dolce vita z długą odprawą

  ..."kominów". Dawno odwołany z prezesury Orlenu Igor Chalupec, były wiceminister w rządzie Leszka Millera, zdążył jeszcze w 2007 r. pobrać 4,6 mln zł jako odprawę z największego koncernu paliwowego, gdzie na(...)" - Czy to nie dziwne, że wśród najlepiej zarabiających menedżerów nie brak prezesów dawno zwolnionych, jak Igor Chalupec z Orlenu, którzy miejsce w rankingu zawdzięczają zaległym odprawom...

 • Analitycy DM BDM, w raporcie z 6 maja, podwyższyli rekomendację PKN Orlen do "akumuluj" z "trzymaj", natomiast cenę docelową obniżyli do 72,3 zł z 73 zł.

 • Big City Life, czyli dzień z życia "czerwonych szelek"

  ...od niechcenia: ORLEN PL SELL 1.500.000 at 45.30 to 43.50. Enter. Patrzysz z lekką obojętnością na przerażonych inwestorów znad Wisły w czasie, gdy cena rynkowa Orlenu spada w ciągu kilkunastu minut(...) po kanapki z papierka. To oni muszą zaksięgować i potwierdzić wszystkie twoje transakcje. Beznadzieja. Zupełnie jak walka z wiatrakami. Codziennie sam jeden robisz kilkaset operacji, a oni muszą...

 • Konsolidacja Orlenu i Lotosu potrzebna - ekspert

  - Konsolidacja sektora paliwowego jest w Polsce potrzebna, bo wzmocni jego konkurencyjność. Większy podmiot będzie mieć np. lepszą pozycję negocjacyjną w rozmowach dotyczących dostaw ropy - uważa redaktor naczelny branżowego portalu energetyka24 Piotr Maciążek.

 • Wielka fuzja Orlenu, PGNiG i Lotosu. Czy to może się udać?

  Dawid Jackiewicz, minister skarbu, powiedział dzisiaj dziennikarzom, że jego resort rozpoczął analizę pomysłu łączenia Orlenu, Lotosu i PGNiG. Interia zapytała analityków i ekspertów ds. energetyki, jakie to może mieć implikacje dla spółek i gospodarki, a przede wszystkim czy ten pomysł jest uzasadniony i możliwy do przeprowadzenia.

 • Minister energii Krzysztof Tchórzewski powiedział, że rząd nie podjął jeszcze żadnych działań w sprawie połączenia PKN Orlen z Grupą Lotos.