• Informacje na temat:

  akcje pgnig dywidenda 2012

Artykuły na temat: akcje pgnig dywidenda 2012
 • Chęć dobrowolnego odejścia z PGNiG zgłosiło około 1000 pracowników

  ...- Docelowo liczba spółek w grupie kapitałowej PGNiG ma spaść do 14 z 53 teraz, a z programu dobrowolnych odejść skorzysta od stycznia około 900 osób - poinformowała na konferencji prasowej prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa. PGNiG ogłosił strategię do 2014 r.

 • Spółki mogą zostać zmuszone, by dołożyć się do piątki Kaczyńskiego

  Dotąd rząd nie drenował firm, aby poprawić kondycję budżetu. Kosztowny pakiet obietnic wyborczych może zmienić podejście do dywidend.

 • Czy energetyka da radę uratować górnictwo?

  Górnictwo węgla kamiennego mają uratować grupy energetyczne. Tyle że one same mają spore kłopoty, a ich możliwości udzielenia wsparcia górnictwu są raczej przeceniane. Wyceny akcji polskich grup energetycznych systematycznie spadają. Niektóre sięgnęły nawet swych historycznych minimów. Polska Agencja Prasowa wylicza, że wśród rekomendacji giełdowych opublikowanych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy 44,4 proc. miało charakter neutralny, aż 38,9 proc. - negatywny, a tylko 16,7 proc. pozytywny....

 • Na GPW WIG 20 kończy sesję solidnym spadkiem

  WIG 20 zakończył wtorkową sesję ponad 1-proc. zniżką. Na minusach znalazły się także inne główne indeksy na GPW. Wśród spółek z WIG 20 ponad 4-proc. spadek odnotowały Eurocash oraz PGE.

 • Orlen i Lotos - ile synergii, ile konkurencji?

  W obu kluczowych spółkach naftowych trwają prace nad aktualizacją strategii. W jakich kierunkach powinny pójść zmiany? Czy plany rozwojowe PKN Orlen i Grupy Lotos powinny być skoordynowane? Rozpoczynająca się wkrótce ostra konkurencja amerykańskich krakerów etanowych z parowymi wywrze presję na rynek poliolefin i spowoduje zamknięcie wielu aktywów produkcyjnych, a ruszające z produkcją już w przyszłym roku ogromne instalacje petrochemiczne w USA, Indiach i na Środkowym Wschodzie zaleją...

 • Walne PGNiG przegłosowało wypłatę dywidendy

  Akcjonariusze PGNiG zdecydowali podczas środowego walnego zgromadzenia PGNiG o wypłacie przez spółkę 0,13 zł dywidendy na akcję z zysku za 2012 rok, zgodnie z propozycją MSP.

 • Odsetki od obligacji w parze z dywidendą

  Akcje i obligacje należą do różnych kategorii papierów wartościowych. Inwestorzy wybierają jedne lub drugie, kalkulując ryzyko i spodziewane zyski. Źródłem interesującego materiału do porównań w tym zakresie może być fakt, że część spółek emituje i akcje, i obligacje i płaci zarówno dywidendę, jak i odsetki.

 • Budzanowski: MSP nie wyklucza pobrania dywidendy

  Ministerstwo Skarbu Państwa nie wyklucza pobrania dywidendy z zysku netto PGNiG za 2012 rok - poinformował PAP w poniedziałek minister skarbu Mikołaj Budzanowski.

 • Giganci mogą wypłacić zaliczkową dywidendę - Wood

  PZU, PKO BP i PGNiG mogą wypłacić w tym roku zaliczkową dywidendę i zasilić budżet państwa łączną kwotą 1,1 mld zł - oceniają analitycy Wood&Company w poniedziałkowym raporcie.

 • Analitycy DM BZ WBK, w raporcie z 25 marca, podwyższyli cenę docelową dla PGNiG o 2 proc. do 3,05 zł, rekomendacja "sprzedaj" została podtrzymana.