• Informacje na temat:

  akcje pionier

Artykuły na temat: akcje pionier
 • Odejdźcie z pracy sami, dostaniecie więcej!

  Pionier internetu - AOL - rozwodzi się z Time Warner Inc. Chcąc zaoszczędzić 300 mln USD zwolni 2,5 tys. pracowników czyli jedną trzecią zatrudnionych. Cięcia kosztów są drastyczne, ale niezbędne - koszty restrukturyzacji to 200 mln USD.

 • SYNERGA.fund SA, spółka notowana na rynku NewConnect, opublikowała nową strategię rozwoju na lata 2018-2020. Emitent będzie prowadził działalność w nowym sektorze technologii blockchain i chce stać się pionierem we wdrażaniu nowych rozwiązań w tej branży.

 • Przedstawiciele amerykańskiego koncernu komputerowego Dell pojawili się w Łodzi rok temu. Podczas "dnia otwartego" firmy drzwi łódzkiej filharmonii szturmowało w nadziei na zatrudnienie ponad 7 tys. osób. Angaże ma dostać tysiąc. Pracę mają rozpocząć w listopadzie, gdy ruszy łódzki zakład Della. Czterystu "pionierów", którzy jako pierwsi podpisali umowy, w sierpniu poleciało na szkolenie do...

 • Zarząd Gekoplastu, lidera produkcji płyt polipropylenowych w Europie Środkowo-Wschodniej, pozytywnie ocenia wezwanie na 100 proc. akcji spółki, jakie zostało ogłoszone 30 listopada br. przez włoską grupę Karton S.p.A., branżowego nr 1 w Europie.

 • Sektor MŚP chce skorzystać z kolejnej unijnej szansy. Pozyskane środki przeznaczy głównie na spłatę kredytów

  Z badania, wykonanego na zlecenie bitSecurities.io, wynika, że blisko 90 proc. właścicieli małych lub średnich firm nie słyszało o nowych przepisach w zakresie publicznej emisji papierów wartościowych. Po otrzymaniu informacji na ten temat, przeszło 80 proc. respondentów zadeklarowało chęć wyemitowania akcji albo obligacji.

 • Nowelizacja ustawy i wsparcie dla sektora MŚP. Czeka nas fala nowych papierów wartościowych?

  Właściciele małych i średnich firm chcą mniej korzystać z bankowych oraz pozabankowych instrumentów dłużnych. Zamierzają bardziej oprzeć się na kapitale własnym, wprowadzonym przez inwestorów. Uzyskali taką możliwość, dzięki nowelizacji ustawy o obrocie instrumentami finansowymi, wskutek regulacji unijnej 2017/1129.

 • Kurs akcji producenta oprogramowania Silvair wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na GPW o 5,9 proc. do 18 zł. Do obrotu zostało wprowadzonych 10.420.420 akcji spółki o wartości nominalnej 0,10 USD każda. Silvair przydzielił w ofercie publicznej 1.184.910 nowych akcji i pozyskał z oferty 20,1 mln zł brutto. W ramach oferty 34.910 akcji zostało przydzielone 98 inwestorom indywidualnym, a pozostałe 1.150.000 akcji - 16 inwestorom instytucjonalnym. Cena emisyjna wynosiła 17 zł za jedną...

 • OPTeam, notowana na GPW spółka z sektora IT, podpisała umowę kupna 50 proc. akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (PeP) od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW). Jednocześnie OPTeam zawarł przedwstępną umowę sprzedaży akcji PeP na rzecz funduszu Innova, pozyskując tym samym dodatkowy kapitał w wysokości 37,5 mln zł.

 • Powodzeniem zakończyło się wezwanie na akcje Gekoplastu, jakie ogłosiła włoska grupa Karton S.p.A., branżowy nr 1 w Europie. W piątek nastąpiło rozliczenie transakcji, a byli akcjonariusze Gekoplastu powinni mieć już gotówkę na swoich kontach. W wezwaniu grupa Karton kupiła pośrednio 6 008 801 akcji, co odpowiada 99,3 proc. wszystkich walorów lidera produkcji płyt polipropylenowych w Europie

 • Krupiński: PZU największym zarządzającym aktywami w Polsce

  - Będziemy największym zarządzającym aktywami w Polsce - mówi w czwartek prezes PZU Michał Krupiński komentując transakcję przejęcia akcji Pekao SA przez PZU i PFR. Zaznaczył, że jest szansa na to, że "żubr" wróci do Polski.