• Informacje na temat:

    akcje pkobp dywidenda

Artykuły na temat: akcje pkobp dywidenda
  • Walne Zgromadzenie Pekabeksu zdecydowało o przeznaczeniu 2 mln zł z zysku netto za 2014 r. na dywidendę. Dzień dywidendy ustalono na 10 sierpnia br. Do otrzymania dywidendy uprawnieni będą zatem także posiadacze nowych akcji, oferowanych w ramach oferty publicznej.

  • Raport bieżący nr 63/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 1 Ustawy o ofercie - informacje poufne W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 54/2015 z...

  • Po mało interesujących wtorkowych notowaniach środowa sesja na GPW również nie zapowiadała się przełomowo. Oczy całego finansowego świata zwrócone były bowiem na USA i wieczorną (czas europejski) decyzję i komunikat FED-u w sprawie stóp procentowych.

  • Po tym jak w piątek główne indeksy na GPW ustanowiły nowe lokalne maksima, początek nowego tygodnia przyniósł wyraźniejsze spadki WIG-u i WIG20. Od początku sesji przewagę uzyskała strona podażowa, spychając oba barometry poniżej piątkowych minimów.

  • Po piątkowej sesji odwrotu, kiedy to nastroje na GPW uległy radykalnej poprawie i pozwoliły na solidne odbicie głównych indeksów, w poniedziałek dobry klimat w Warszawie miał szansę się utrzymać po udanej sesji za oceanem i w Azji.

  • Trzy wzrostowe sesje z rzędu to zbyt duży wysiłek dla warszawskiego parkietu, który w środę dostał ewidentnej zadyszki. Zbiegło się to z zatrzymaniem WIG20 na oporze w strefie 1760-1770 punktów. Zdeterminowany przeceną w większości finansowych spółek, w tym Pekao, barometr blue chipów zasiał uzasadniony niepokój co do kontynuacji odbicia rozpoczętego w poniedziałek z dużą dynamiką.

  • Niepewne wzrosty azjatyckich parkietów oraz kolejne słabsze doniesienia z chińskiej gospodarki spowodowały, że perspektywy poniedziałkowej sesji w Warszawie, mimo udanego piątkowego finiszu, przedstawiały się mało przejrzyście. Przeważające dobre nastroje europejskich rynków nie przełożyły się bezpośrednio na klimat inwestycyjny na GPW, gdzie indeksy dość szybko po otwarciu zeszły w ujemną strefę.

  • Wydarzenia ostatniego weekendu spowodowały, że z nieco większym niż zazwyczaj zainteresowaniem można było oczekiwać rozpoczęcia poniedziałkowej sesji w Warszawie. Z jednej strony korzystny dla Polski raport agencji ratingowej Fitch, z drugiej zaś polityczne konsekwencje nieudanego zamachu stanu w Turcji czyniły przebieg dzisiejszego handlu mocno niewiadomym.