• Informacje na temat:

  akcje pkp cena 2013

Artykuły na temat: akcje pkp cena 2013
 • Zobacz, jak puchną kieszenie szefów wielkich państwowych firm

  Informacje o półmilionowej odprawie z PKP Marii Wasiak oraz zarobkach, na jakie w zarządzie Orlenu mógł liczyć Igor Ostachowicz, zwróciły uwagę na poziom uposażeń członków władz spółek z udziałem(...) w 2013 r. prawie 3,3 mld zł, co przełożyło się na stopę zwrotu z kapitałów własnych spółki na poziomie 25 proc. Na drugiej pozycji wśród najlepiej zarabiających menedżerów spółek publicznych z udziałem...

 • PKP Cargo w rok od debiutu na giełdzie ma ponad 50-proc. udział w rynku

  W rok od giełdowego debiutu PKP Cargo zwiększyło swój udział w rynku do ponad 50 proc. Największy polski przewoźnik zainwestował w tym roku już ćwierć miliarda złotych w modernizację i zakup taboru, ogłosił też, że zamierza przejąć kilku zagranicznych przewoźników. Jak podkreślają przedstawiciele PKP Cargo, spółka mimo wielu wyzwań na rynku zwiększa zyski.

 • PKP Cargo: Pracownicy stracili już po 800 zl

  Na strajku związkowców PKP Cargo mogą stracić pracownicy. Od lipca, kiedy rozpoczął się spór zbiorowy, do końca października akcje spółki przewozowej spadły o ponad jedną piątą. Pracownicy, którzy są w posiadaniu pakietów akcji, w ciągu kilku miesięcy stracili średnio po ok. 800 zł, a dopiero od listopada wolno im będzie sprzedawać papiery na GPW.

 • PKL: Oferta kupna akcji złożona przez powiat tatrzański odrzucona

  Oferta kupna akcji Polskich Kolei Linowych (PKL) - operatora kolei linowych położonych m.in. na Kasprowym Wierchu - złożona przez zarząd powiatu tatrzańskiego, została odrzucona - podał zarząd Polskich Kolei Linowych SA w oświadczeniu przesłanym w środę PAP.

 • PFR nie zwalnia tempa i przejmuje PKL

  Polski Fundusz Rozwoju ogłosił zawarcie umowy zakupu 99,77 proc. akcji PKL od dotychczasowego właściciela, tj. funduszu Mid Europa Partners. Transakcja zostanie zrealizowana w przeciągu najbliższych dwóch miesięcy. Niezbędne jest uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

 • Rada nadzorcza czeskiego Unipetrolu odwołała prezesa spółki Andrzeja Modrzejewskiego i członka zarządu Roberta Małłka. Na nowego prezesa spółki powołano Krzysztofa Zdziarskiego, a na wiceprezesa Tomasza Wiatraka. Obaj obejmą stanowiska 10 marca.

 • Rosja: Embargo na żywność nie zaszkodziło Polsce

  Przed rokiem, w odpowiedzi na unijne sankcje, Rosja wprowadziła embargo na żywność z Polski. Pomimo utraty rynku, na który trafiało ok. 70 proc. wszystkich owoców przeznaczonych na eksport, polskim rolnikom udało się sprzedać całą produkcję. Jak wygląda sytuacja rok po wprowadzeniu przez Rosjan embarga?

 • Zbyt dobrze im szło - przypadki firm na biznesowym wirażu

  Świetne wyniki, pełny portfel zamówień, nadzieje na wzrost zysków... Nagle wielkie problemy - aż po widmo upadłości. Fatum? A może wybujałe ambicje?

 • Ministrowie w rządzie Prawa i Sprawiedliwości

  Poznaliśmy nazwiska nowych ministrów w rządzie Beaty Szydło. Resortami gospodarczymi pokierują: Paweł Szałamacha, Mateusz Morawiecki, Dawid Jackiewicz, Elżbieta Rafalska, Krzysztof Tchórzewski i Anna Streżyńska.