• Informacje na temat:

  akcje pzu

Artykuły na temat: akcje pzu
 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • We wtorek akcjonariusze PZU zadecydują, czy dokonać splitu akcji spółki, czyli ich podziału w stosunku 1:10. Propozycja zarządu spółki zakłada obniżenie wartości nominalnej akcji z 1 zł do 0,10 zł. Akcjonariusze zadecydują także o wypłacie dywidendy.

 • ​PZU na zakupach. Teraz przejmuje za granicą

  PZU otrzymało od Litewskiej Rady Konkurencji zgodę na przejęcie należącej dotychczas do grupy RSA litewskiej spółki Lietuvos Draudimas AB.

 • Będzie dodatkowy audyt sprzedaży akcji Ciechu przez PZU - ustalili dziennikarze RMF FM. Nowy zarząd PZU, największego polskiego ubezpieczyciela, sprawdzi działania poprzedników przy sprzedaży części akcji chemicznej spółki Ciech. Jej prywatyzację bada prokuratura.

 • Zobacz, jak puchną kieszenie szefów wielkich państwowych firm

  Zeszłoroczne wynagrodzenie prezesa Grupy Lotos było prawie cztery razy wyższe niż to z 2009 r. Zarobki szefa PZU wzrosły w tym czasie ponad pięciokrotnie. Podobnie zwiększyło się także honorarium w zarządzie PKO BP.

 • PZU podpisał przedwstępną umowę zakupu akcji Alior Banku

  PZU podpisał przedwstępną umowę zakupu 25,25 proc. akcji Alior Banku za 1,63 mld. PZU chce konsolidować sektor bankowy i stworzyć bank, który byłby w piątce największych w Polsce pod względem wielkości aktywów. PZU liczy, że do końca roku kupi akcje kolejnego banku - poinformował prezes PZU.

 • Odprawy nawet 65 tys. zł na osobę

  Zarządy spółek grupy PZU podpisały porozumienie ze związkami zawodowymi w sprawie zwolnień grupowych w PZU S.A. i PZU Życie. W sumie pracę straci ponad 2 tysiące osób. W zamian otrzymają odprawy i dodatkowe rekompensaty. W sumie może to być nawet 65 tys. zł na osobę.

 • PZU: Szybciej wdrożymy strategię, będzie dywidenda

  Grupa PZU zrealizuje obowiązującą do 2020 roku strategię, która zakłada redukcję kosztów działalności, inwestycje w innowacje oraz szybki rozwój, także na rynku bankowym - zapewnia p.o. prezesa Marcin Chludziński.

 • Pracodawcy skrócą dzień pracy!

  Rodziny" Fundacja Humanites - Sztuka Wychowania realizuje wiele systemowych projektów na rzecz rozwijania relacji rodzinnych i wspierania rozwoju młodego pokolenia jak np. we współpracy z Fundacją PZU...

 • Klimek: PZU pozostanie spółką dostarczającą atrakcyjny strumień dywidend

  - PZU pracuje nad nową strategią i polityką dywidendową, szczegóły swoich planów rozwojowych chce przedstawić najpóźniej z wynikami za pierwsze półrocze 2016 roku. PZU zakłada, że pozostanie spółką dostarczającą atrakcyjny strumień dywidend (nagród z zysku - red.) - poinformowałSebastian Klimek, członek zarządu PZU.