• Informacje na temat:

  akcje spółek

Artykuły na temat: akcje spółek
 • ...artykule prezentujemy wynagrodzenia menedżerów topowych spółek które przyniosły swoim akcjonariuszom największe zyski.

 • Sejm znowelizował ustawę o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych.

 • Masz nadwyżki finansowe i zastanawiasz się, czy ich nie zainwestować w akcje? Wybór jest trudny, bo jak początkujący inwestor (czyli osoba kupująca akcje) ma ocenić kilkaset firm notowanych na naszej giełdzie? Bardzo dobrym wyznacznikiem jest dywidenda. To udział w zyskach przedsiębiorstwa, który wypłacany jest jego akcjonariuszom.

 • SMT SA nabył 199 698 akcji spółki iAlbatros od cypryjskich spółek Onemaker oraz MKIA. Grupa Kapitałowa posiada pakiet 100 proc. udziałów najbardziej dynamicznie rozwijającej się spółki w swoim portfolio.

 • Koniec płacowego eldorado w spółkach Skarbu Państwa

  Jastrzębskiej Spółki Węglowej, 14 grudnia w PGE, dzień później w Tauronie. Z naszych informacji wynika, że dzisiaj w resorcie energii odbędzie się spotkanie z radami nadzorczymi spółek węglowych dotyczące zmian wynagrodzeń. - Ustalane są nie tylko same płace, ale i limity na samochód, komórkę czy powierzchnię biurową - mówi "DGP" członek jednej z rad nadzorczych. - W mojej ocenie w przypadku spółek...

 • Śmierć Jana Kulczyka wstrząsnęła kursami akcji konrolowanych przez niego spółek

  Na wieść o śmierci biznesmena Jana Kulczyka na warszawskim parkiecie zniżkowały w środę akcje kontrolowanych przez niego spółek. Na zamknięciu odrobiły cześć strat.

 • ​Wchodzi w życie ustawa regulująca wynagrodzenia władz państwowych spółek

  Od piątku pensje menedżerów spółek z udziałem Skarbu Państwa mają wiązać się z sytuacją i wielkością spółki oraz realizacją celów inwestycyjnych - zasadę tę wprowadza wchodząca z tym dniem w życie ustawa o zasadach wynagrodzeń w państwowych spółkach.

 • Zarząd Pfleiderer Grajewo S.A. ("Pfleiderer Grajewo" lub "Spółka"), jednego z największych i najnowocześniejszych producentów płyt meblowych, blatów kuchennych oraz oklein sztucznych w Polsce, zdecydował o kontynuowaniu planowanego procesu re-IPO, który został zawieszony 22 października 2015 roku. Do wznowienia doszło dzięki pozytywnym reakcjom inwestorów na wyniki działalności Spółki oraz zgłaszanemu przez nich zainteresowaniu nabyciem akcji.

 • Nie we wszystkich państwowych spółkach ścięto królewskie pensje

  ...podległych im spółek w 2016 r. - wprowadzić nowe zasady wynagradzania członków zarządów i rad nadzorczych. Ten termin upłynął 30 czerwca. Do tego czasu budzące najwięcej emocji pensje prezesów, zbyt wysokie(...) pracowników. Zgodnie z tymi kryteriami członkowie zarządu PZU znaleźli się w grupie najlepiej wynagradzanych menedżerów spółek kontrolowanych przez państwo. Teoretycznie zakres dochodów jest bardzo...

 • Prosta spółka akcyjna PSA przyjęta!

  Rząd przyjął projekt ustawy o prostej spółce akcyjnej - poinformowało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Ustanowienie nowej formy prawnej będzie możliwe dzięki nowelizacji Kodeksu spółek handlowych. Ma ona ułatwić działanie młodych, technologicznych firm.