• Informacje na temat:

  akcje tauron cena debiutu

Artykuły na temat: akcje tauron cena debiutu
 • Początek środowej sesji nie wskazywał na istotne zmiany na indeksach. WIG i WIG20 rozpoczęły dzień od kosmetycznych zmian. Oba indeksy zyskały odpowiednio 0,11 proc. i 0,07 proc. Marazm na warszawskim parkiecie trwał do godziny 13.00. Po południu obraz parkietu całkowicie się zmienił.

 • Na wczorajszej sesji WIG20 po raz pierwszy od ponad miesiąca pokonał wreszcie 1780 pkt, co z pewnością zaostrzyło apetyty byków przed dzisiejszą sesją. Początek dnia potwierdził te oczekiwania i WIG20 szybko zyskał ponad 0.50 proc., po czym wszedł w fazę dosyć nudnego, płaskiego handlu. Do euforii było daleko, a niska aktywność inwestorów prowokowała do pewnego sceptycyzmu w ocenie siły rynku.

 • Mało optymistycznie kończy się czerwiec na polskim rynku akcji. Bieżący miesiąc okazuje się mało łaskawy dla inwestorów. WIG20 przygotowuje się do obrony majowego dołka.

 • Wczorajsza sesja była bardzo nieudana dla posiadaczy długich pozycji. WIG20 stracił 2,62 proc. i notuje obecnie wartość 2275,83 pkt. Być może spadki były by jeszcze większe, gdyby sesja w Warszawie trwałą dłużej. Z każdą kolejną godziną mocno słabł bowiem sentyment do inwestycji na parkietach zza Oceanem.

 • KDPW zarejestruje akcje Tauronu

  Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych zarejestruje we wtorek akcje spółki energetycznej Tauron w systemie depozytowo-rozliczeniowym. Dzięki temu Giełda Papierów Wartościowych będzie mogła wprowadzić walory tej firmy do obrotu.

 • PKE i Kompania Węglowa podpisały umowę na dostawy węgla

  Kompania Węglowa (KW) w ciągu pięciu lat dostarczy do elektrowni Południowego Koncernu Energetycznego (PKE) z grupy Tauron węgiel o wartości ok. 4,3 mld zł, czyli ok. 860 mln zł rocznie. Firmy zawarły umowę w tej sprawie na lata 2010-2014 - podała w czwartek grupa Tauron.

 • Tauron nie przyniósł inwestorom zysków na debiucie - kurs akcji rozpoczął pierwszy dzień na GPW na poziomie 5,13 PLN, czyli tyle, co cena emisyjna. Kilka minut później spadał o ponad 1 proc.

 • Wielki sukces sprzedaży akcji PZU, na których inwestorzy już w trakcie pierwszego notowania mogli zarobić kilkanaście procent, zaostrzył apetyty sporej części Polaków na giełdowe zyski. Przełożyły się one na również bardzo duże zainteresowanie papierami Tauronu. Ten debiut jednak nie był w stanie ich zadowolić.

 • Tauron zadebiutuje po 0,63 zł?

  Tauron może wejść do WIG-u 20 w wyniku nadzwyczajnej rewizji indeksu, w przypadku, gdy na zamknięciu w dniu debiutu kurs spółki wyniesie powyżej 5,69 zł, czyli 0,63 zł przed scaleniem - wynika z szacunków DM BZ WBK.

 • Analitycy DI BRE, w raporcie z 16 sierpnia, rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla Tauronu od zalecenia "kupuj", wyznaczając cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 8,42 zł.