• Informacje na temat:

  akcje tauron kurs

Artykuły na temat: akcje tauron kurs
 • Na GPW wyraźne spadki indeksów, kurs Lotosu zniżkował o 5,7 proc.

  Warszawskie indeksy zakończyły wtorkowe notowania na wyraźnych minusach. Wśród blue chipów aż 5,7 proc. na wartości straciły akcje Lotosu, a ponad 4-proc. stratę zanotowały akcje JSW. Jedynie PKN Orlen, PZU, Tauron i LPP oparły się niekorzystnej tendencji.

 • Orlen oddał wzrost. Resort energii chce kontynuacji rozmów o zaangażowaniu w atom

  Kurs PKB Orlen o godz. 11.38 spada o 0,29 proc. po informacji, że Ministerstwo Energii oczekuje, iż koncern będzie kontynuować rozmowy o zaangażowaniu w energetykę jądrową. Wcześniej kurs PKN rósł o 2 proc. WIG 20 spada o 0,2 proc.

 • Jerzy Kurella został nowym prezesem energetycznego Tauronu

  Rada Nadzorcza Tauronu odwołała w czwartek prezesa Dariusza Luberę i dwóch wiceprezesów. Nowym prezesem Tauronu został Jerzy Kurella.

 • Rzeź na spółkach Leszka Czarneckiego

  Od rana spada środowy kurs akcji Idea Banku oraz Getin Noble Banku; po godzinie 12. Idea Bank odnotował 16,73-proc. spadek, a akcje Getin Noble Banku zniżkowały o 21,57 proc. Spółki te należą do biznesu Leszka Czarneckiego.

 • Końcówka czwartkowej sesji na warszawskiej giełdzie obfitowała w zmienność i zakończyła się prawie 0,5-proc. wzrostem WIG20. Na szerokim rynku mocno zwyżkowały kursy Gino Rossi i Prime Car Management, zaś wyraźny spadek zaliczył kurs Getin Holding Leszka Czarneckiego (ma 54,970 proc. głosów na WZA).

 • Czwarty tydzień wzrostów indeksów GPW

  Piątek przyniósł wzrosty WIG20 i mWIG40, jednak sWIG80 na zamknięciu spadł i była to pierwsza zniżka indeksu po pięciu sesjach zwyżek. Wśród blue chipów najmocniej wzrósł kurs JSW, a spadł Energi. Wszystkie cztery główne indeksy GPW zanotowały czwarty z rzędu tydzień wzrostów, to najdłuższa taka seria od 2016 r.

 • Prawdziwa rzeź na globalnym rynku akcji

  Wtorkowa sesja na warszawskim parkiecie przynosi kontynuację wyraźnych spadków indeksów. WIG 20 znajduje się blisko tegorocznych minimów. Obroty na GPW są stosunkowo wysokie i po niespełna trzech godzinach handlu akcjami wynosiły już około 560 mln zł.

 • Analitycy Societe Generale obniżyli o 6,4 proc. cenę docelową dla akcji PGE do 20,5 zł, a dla akcji Energi o 12 proc. do 25,3 zł. Wycena Tauronu została podwyższona o 8,5 proc. do 5,1 zł, a dla Enei o 4,2 proc. do 20 zł.

 • Środowa sesja na GPW zakończyła się mocnym spadkiem WIG20, sprowadzając tym samym indeks na najniższy poziom od 20 lipca 2018 roku. Mocno spadł kurs CD Projektu, wzrosła zaś wycena JSW. Na szerokim rynku o 23 ,2 proc. wzrosła wartość akcji Qumaka.

 • Po wczorajszej sesji sytuacja byków na GPW znowu się pogorszyła. Co prawda aktywność handlujących towarzysząca ostatnim sesjom nie sprawia wrażenia dużej presji podażowej, jednak indeks WIG 20 jest spychany w dół dosyć konsekwentnie. To co naprawdę niepokoi, to bardzo silne jak na kilka dni osłabienie złotówki, pokazujące, iż ostatnie spadki są częścią większej całości.