• Informacje na temat:

  akcje tureckie prognoza 2014

Artykuły na temat: akcje tureckie prognoza 2014
 • Turcja czeka na polityczną i walutową stabilizację

  O przyczynach słabości tureckiej waluty oraz giełdy w Stambule rozmawiamy z Robertem Burdachem, zarządzającym funduszami akcji Union Investment TFI.

 • Globalny rozdźwięk na rynkach akcji

  O sytuacji na globalnych rynkach akcji oraz w polskim sektorze bankowym rozmawiamy z Ryszardem Rusakiem, dyrektorem inwestycyjnym ds. akcji oraz Robertem Ślepaczukiem, szefem inwestycji ilościowych Union Investment TFI.

 • Otoczenie rynkowe schłodziło sentyment do "misiów"

  O wynikach spółek za III kwartał 2014 r. oraz klimacie rynkowym dla segmentu małych i średnich spółek rozmawiamy z Maciejem Kikiem, zarządzającym funduszami akcji Union Investment TFI. Jak ocenia Pan wyniki polskich spółek giełdowych za III kwartał 2014 r.?

 • Oczywiście dolar już trochę traci. Na przykład wczorajsze minima zakreślono - według niektórych platform - przy 1,2245. A teraz mamy już 1,2270 - chwilami i więcej. Oczywiście to po prostu korekta, zupełnie naturalna po dość dużym ruchu.

 • Kryzys na rynkach wschodzących, Stany Zjednoczone w zawieszeniu

  Dla wielu osób to pierwszy tydzień powrotu do pracy po wakacyjnym relaksie. W związku z tym uważam, że naszym obowiązkiem jest jasno podkreślić sytuację na rynku: to początek od dawna oczekiwanego załamania spowodowanego przez ten sam pieniądz, który tak bardzo pomógł gospodarkom starego i nowego świata w czasie kryzysu w latach 2007-2008.

 • W co zainwestować w 2015 roku?

  Zdaniem analityków Raiffeisen Bank Polska, 2015 rok będzie trudnym czasem dla inwestorów. Naszą gospodarkę czeka 3,5 proc. wzrost PKB. Na giełdzie, w scenariuszu bazowym WIG20 wzrośnie o ok.10 proc.

 • To główna szansa dla byków na GPW

  Przejście kapitału z USA na emerging markets to główna szansa dla byków na GPW w przyszłym roku i tego w przeddzień zabawy sylwestrowej należałoby życzyć inwestorom.

 • Prognoza: Rynki wschodzące wracają do łask

  O sytuacji na rynkach akcji i o sytuacji makroekonomicznej rozmawiamy z Ryszardem Rusakiem, Dyrektorem Inwestycyjnym ds. Akcji Union Investment TFI oraz z Dariuszem Laskiem, Dyrektorem Inwestycyjnym ds. Papierów Dłużnych Union Investment TFI

 • 2014 r. z potencjałem dla akcji, ale o wynikach zadecyduje selekcja

  2014 r. rozpoczynamy od ograniczania skupu aktywów w ramach QE3 przez amerykański zarząd Rezerwy Federalnej (Fed). To doniosły, lecz nie jedyny czynnik, który zdeterminuje rzeczywistość inwestycyjną w najbliższych miesiącach i latach. Jaki będzie cały ten rok według zarządzających Union Investment TFI?

 • Spółka z Grupy MCI Management (GPW: MCI) sfinalizowała transakcję nabycia 20 proc. akcji największego tureckiego dystrybutora IT, spółki Indeks Bilgisayar. Dzięki inwestycji MCI zaczyna budować platformę do dalszej ekspansji w regionie tzw. Large Emerging Europe.