• Informacje na temat:

  akcyza na alkohol

Artykuły na temat: akcyza na alkohol
 • Najwyższe pensje obcięte o 15 proc.

  ...i wprowadzono opłatę za wodę. Stawkę VAT-u obniżono z 21,5 proc. do 21 proc. Niższa będzie też akcyza na alkohol, co czyni wyjazdy Irlandczyków na zakupy do...

 • Litwa: O 10 proc. wzrośnie akcyza na wysokoprocentowy alkohol

  Akcyza na wysokoprocentowy alkohol na Litwie wzrośnie w przyszłym roku o 10 proc. - postanowił we wtorek litewski parlament. Wyższa akcyza będzie obowiązywała od 1 marca, w wyniku czego cena pół litra mocnego trunku wzrośnie w tym kraju o 39 eurocentów.

 • Obowiązki przedsiębiorców na początku roku

  Za alkohol Przedsiębiorcy, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej sprzedają alkohol, do dnia 31 stycznia 2010 r. muszą złożyć pisemne oświadczenie o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku 2009 oraz uiścić opłatę za korzystanie z zezwolenia w 2010 r. Obowiązek ten dotyczy w szczególności osób prowadzących sklepy monopolowe, hurtownie alkoholi...

 • Sejm skierował w piątek do komisji finansów publicznych rządowy projekt nowelizacji o akcyzie. Nowe przepisy mają ograniczyć proceder odkażania alkoholu skażonego tzw. metodą węgierską.

 • Podatnicy w sporach o akcyzę od aut nie mogą już liczyć ani na sądy administracyjne, ani na Trybunał Konstytucyjny. Akcyza płacona jest tylko od samochodów osobowych, a problemy dotyczą określenia rodzaju danego pojazdu. Podatnicy uważają, że sprowadzają auta ciężarowe, powołując się przy tym np. na wpis w dowodzie rejestracyjnym. Urzędy celne to kwestionują i nakazują zapłatę podatku.

 • Rząd chce podnieść akcyzę na papierosy i alkohol

  Rząd chce od nowego rok podnieść opodatkowanie papierosów i alkoholu. Akcyza na nie ma wzrosnąć o 3 procent.alkohol.

 • Polskie państwo żyje z papierosów, wódki i paliw - budżet akcyzą stoi

  Chytry dwa razy traci - to najlepszy komentarz do pazerności polskiego państwa, które w ubiegłym roku drastycznie podwyższyło akcyzę na alkohol (o 15 proc.). Eksperci resortu finansów spodziewali się dodatkowych 800 mln zł. Na koniec 2014 r. przyszło im się pogodzić ze stratą niemal takiej samej kwoty. Przy okazji spowodowali spadek sprzedaży legalnych alkoholi i wzrost szarej, alkoholowej strefy.

 • MF opodatkuje akcyzą papierosy elektroniczne i nowatorskie

  Ministerstwo Finansów opodatkuje akcyzą papierosy elektroniczne i nowatorskie. Zapowiedź przygotowania projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym znalazła się w wykazie prac legislacyjnych rządu.

 • MF: Zmiana w akcyzie na alkohol, wyroby tytoniowe i tzw. nowatorskie da budżetowi ok. 1,1 mld zł

  Zmiana w akcyzie na alkohol da w 2020 r. budżetowi 353 mln zł, na wyroby tytoniowe, susz tytoniowy i tzw. wyroby nowatorskie - 579 mln zł - informuje resort finansów w Aktualizacji Programu Konwergencji (APK). Doliczając VAT, budżet uzyska 1mld 146,4 mln zł.

 • Chcemy zrezygnować z poboru akcyzy od małych i średnich producentów cydru - poinformował w środę wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem może to być dodatkowym impulsem dla rozwoju produkcji jabłek w Polsce.