• Informacje na temat:

  akcyza na alkohol

Artykuły na temat: akcyza na alkohol
 • Najwyższe pensje obcięte o 15 proc.

  ...i wprowadzono opłatę za wodę. Stawkę VAT-u obniżono z 21,5 proc. do 21 proc. Niższa będzie też akcyza na alkohol, co czyni wyjazdy Irlandczyków na zakupy do...

 • Sejm skierował w piątek do komisji finansów publicznych rządowy projekt nowelizacji o akcyzie. Nowe przepisy mają ograniczyć proceder odkażania alkoholu skażonego tzw. metodą węgierską.

 • Obowiązki przedsiębiorców na początku roku

  Za alkohol Przedsiębiorcy, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej sprzedają alkohol, do dnia 31 stycznia 2010 r. muszą złożyć pisemne oświadczenie o wartości sprzedaży poszczególnych rodzajów napojów alkoholowych w roku 2009 oraz uiścić opłatę za korzystanie z zezwolenia w 2010 r. Obowiązek ten dotyczy w szczególności osób prowadzących sklepy monopolowe, hurtownie alkoholi...

 • Podatnicy w sporach o akcyzę od aut nie mogą już liczyć ani na sądy administracyjne, ani na Trybunał Konstytucyjny. Akcyza płacona jest tylko od samochodów osobowych, a problemy dotyczą określenia rodzaju danego pojazdu. Podatnicy uważają, że sprowadzają auta ciężarowe, powołując się przy tym np. na wpis w dowodzie rejestracyjnym. Urzędy celne to kwestionują i nakazują zapłatę podatku.

 • Polskie państwo żyje z papierosów, wódki i paliw - budżet akcyzą stoi

  Chytry dwa razy traci - to najlepszy komentarz do pazerności polskiego państwa, które w ubiegłym roku drastycznie podwyższyło akcyzę na alkohol (o 15 proc.). Eksperci resortu finansów spodziewali się dodatkowych 800 mln zł. Na koniec 2014 r. przyszło im się pogodzić ze stratą niemal takiej samej kwoty. Przy okazji spowodowali spadek sprzedaży legalnych alkoholi i wzrost szarej, alkoholowej strefy.

 • MF opodatkuje akcyzą papierosy elektroniczne i nowatorskie

  Ministerstwo Finansów opodatkuje akcyzą papierosy elektroniczne i nowatorskie. Zapowiedź przygotowania projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym znalazła się w wykazie prac legislacyjnych rządu.

 • Chcemy zrezygnować z poboru akcyzy od małych i średnich producentów cydru - poinformował w środę wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem może to być dodatkowym impulsem dla rozwoju produkcji jabłek w Polsce.

 • Rząd zajmie się akcyzą na e-papierosy

  Opodatkowanie akcyzą płynu do e-papierosów i tzw. produktów nowatorskich przewiduje projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, którym we wtorek ma zająć się rząd. Zdaniem MF zmiany powinny przynieść budżetowi około 100 mln zł rocznie.

 • Spór o akcyzę. Piwo w cenie wódki zniechęci młodzież do picia?

  Rządowa agencja chce narzucić wyższe stawki akcyzy na lżejsze alkohole. Ujednolicenie stawki podatku ma ograniczyć dostęp do alkoholu. W konsekwencji wzrosną ceny piwa i wina.

 • KE chce aktualizacji przepisów w sprawie akcyzy od alkoholu

  Komisja Europejska przedstawiła w piątek propozycję zmiany przepisów dotyczących akcyzy od alkoholu w UE. Drobni producenci i producenci alkoholi rzemieślniczych będą mieli dostęp do nowego, ogólnounijnego systemu certyfikacji i niższych stawek celnych w całej Unii.