• Informacje na temat:

  akcyza na węgiel

Artykuły na temat: akcyza na węgiel
 • Akcyza: Branża górnicza chce zwolnienia z podatku

  Branża górnicza chce być zwolniona z akcyzy na energię elektryczną wykorzystywaną do produkcji węgla i koksu. Takie rozwiązanie kosztowałoby budżet nawet 100 milionów złotych.

 • Fiskus nie zablokuje importu węgla

  Zdaniem "Dziennika Gazety Prawnej", nie jest możliwe opodatkowanie węgla przywożonego z zagranicy, bo Polska nie jest w stanie przeforsować takiej propozycji ani w UE, ani w Światowej Organizacji Handlu.

 • Śląskie kopalnie nie mają co liczyć na ulgę podatkową

  Nie będzie niższej akcyzy od prądu wykorzystywanego przy wydobyciu węgla kamiennego. Potrzebna była na to zgoda Komisji Europejskiej. Z informacji "DGP" wynika, że się jej nie doczekamy.

 • Od stycznia akcyza na e-papierosy i wyroby nowatorskie

  1 stycznia 2019 roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym, wprowadzająca akcyzę na e-papierosy i wyroby nowatorskie. Eksperci wskazują, że obciążenie producentów e-papierosów i wyrobów nowatorskich dodatkowymi kosztami (opublikowany projekt rozporządzenia zakłada opłaty m.in. w wysokości 5 zł za opakowanie płynu do e-papierosów).

 • Rząd za zerową akcyzą na CNG i LNG

  Zerowa stawka akcyzy na gaz do silników spalinowych - taki ma być efekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, której projekt - jak wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego - przyjął we wtorek rząd.

 • Więcej formalności przy zakupie węgla

  Nowelizacja przepisów akcyzowych od stycznia spowodowała zwiększenie formalności związanych z zakupem nawet niewielkich ilości węgla przez indywidualnych odbiorców - oceniają sprzedawcy tego surowca, postulując uproszczenie dokuczliwych dla klientów przepisów. Przedstawiciele Izby zwracają uwagę m.in. na negatywne podejście części klientów do podawania szczegółowych danych osobowych i legitymowania się przy zakupie węgla oraz na konieczność rygorystycznego ewidencjonowania nawet niewielkich...

 • Rząd: Zwolnienie z akcyzy nie dla "trucicieli"

  Zakłady energochłonne wykorzystujące wyroby węglowe do celów opałowych, jeśli nadal będą chciały korzystać ze zwolnienia od akcyzy, będą musiały mieć systemy związane z ochroną środowiska lub zwiększaniem efektywności energetycznej - zakłada projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, przyjęty we wtorek przez rząd.

 • Firmy skupione w Izbie Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla obawiają się, że dyskutowane w Sejmie zmiany w ustawie o podatku akcyzowym mogą spowodować chaos przy zakupach węgla przez indywidualnych odbiorców. Izba postuluje skorygowanie projektu w toku prac sejmowych.

 • Prof. Modzelewski: Finansowanie rządowych obietnic nie wymaga wzrostu podatków. Należy usunąć luki w VAT i akcyzie

  Rząd obiecał wyborcom rozszerzenie programu 500 plus na pierwsze dziecko, wypłatę 13. emerytury, likwidację podatku PIT dla osób do 26. roku życia, obniżenie podatków, kosztów pracy i przywrócenie lokalnych połączeń autobusowych. Budżet może jednak tego nie udźwignąć.

 • Podwyżki cen prądu: Zamiast systemu rekompensat - obniżka podatków

  W rządzie pojawił się nowy pomysł rozwiązania problemu drożejącego prądu. Po serii sprzecznych ze sobą wypowiedzi ministra energii Krzysztofa Tchórzewskiego politycy razem z energetykami wymyślili nowy, najprostszy ze wszystkich sposób sprawienia, by nasze rachunki nie wzrosły. Jak ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM, pomysł polega na tym, by obniżyć akcyzę na energię.