• Informacje na temat:

  akcyza na węgiel

Artykuły na temat: akcyza na węgiel
 • Akcyza: Branża górnicza chce zwolnienia z podatku

  Branża górnicza chce być zwolniona z akcyzy na energię elektryczną wykorzystywaną do produkcji węgla i koksu. Takie rozwiązanie kosztowałoby budżet nawet 100 milionów złotych.

 • Fiskus nie zablokuje importu węgla

  Zdaniem "Dziennika Gazety Prawnej", nie jest możliwe opodatkowanie węgla przywożonego z zagranicy, bo Polska nie jest w stanie przeforsować takiej propozycji ani w UE, ani w Światowej Organizacji Handlu.

 • Śląskie kopalnie nie mają co liczyć na ulgę podatkową

  Nie będzie niższej akcyzy od prądu wykorzystywanego przy wydobyciu węgla kamiennego. Potrzebna była na to zgoda Komisji Europejskiej. Z informacji "DGP" wynika, że się jej nie doczekamy.

 • Od stycznia akcyza na e-papierosy i wyroby nowatorskie

  1 stycznia 2019 roku wchodzi w życie nowelizacja ustawy o podatku akcyzowym, wprowadzająca akcyzę na e-papierosy i wyroby nowatorskie. Eksperci wskazują, że obciążenie producentów e-papierosów i wyrobów nowatorskich dodatkowymi kosztami (opublikowany projekt rozporządzenia zakłada opłaty m.in. w wysokości 5 zł za opakowanie płynu do e-papierosów).

 • Rząd za zerową akcyzą na CNG i LNG

  Zerowa stawka akcyzy na gaz do silników spalinowych - taki ma być efekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, której projekt - jak wynika z wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego - przyjął we wtorek rząd.

 • Rząd: Zwolnienie z akcyzy nie dla "trucicieli"

  Zakłady energochłonne wykorzystujące wyroby węglowe do celów opałowych, jeśli nadal będą chciały korzystać ze zwolnienia od akcyzy, będą musiały mieć systemy związane z ochroną środowiska lub zwiększaniem efektywności energetycznej - zakłada projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, przyjęty we wtorek przez rząd.

 • Firmy skupione w Izbie Gospodarczej Sprzedawców Polskiego Węgla obawiają się, że dyskutowane w Sejmie zmiany w ustawie o podatku akcyzowym mogą spowodować chaos przy zakupach węgla przez indywidualnych odbiorców. Izba postuluje skorygowanie projektu w toku prac sejmowych.

 • Podatek ekologiczny zamiast akcyzy

  W ciągu trzech miesięcy ma powstać projekt ustawy wprowadzającej zupełnie nową daninę. Jej stawki zależeć będą od pojemności silnika auta i emisji spalin.

 • Propaganda 2.0 - rząd nie ma pomysłu na Śląsk

  Rządowy program dla Śląska, ogłoszony z fanfarami przez premier Ewę Kopacz, jest przedwyborczą wydmuszką. Ma ukryć wcześniejsze zaniechania i obecną nieporadność rządu w ratowaniu śląskiego górnictwa, będącego na skraju bankructwa.

 • Czy podatnicy wygrają bitwę o miliony z akcyzy na prąd? Szala przechyla się powoli na ich stronę

  Niemal półtora roku temu ustawodawca uznał wreszcie argumenty polskich podatników, że są w gorszej sytuacji niż ich kontrahenci działający w innych krajach unijnych i w ramach wyrównywania szans wprowadził dwa rodzaje ulg podatkowych.