• Informacje na temat:

  akcyza za samochód

Artykuły na temat: akcyza za samochód
 • Najwyższe pensje obcięte o 15 proc.

  ...i wprowadzono opłatę za wodę. Stawkę VAT-u obniżono z 21,5 proc. do 21 proc. Niższa będzie też akcyza na alkohol, co czyni wyjazdy Irlandczyków na zakupy do...

 • Ukraińcy zapłacą dużo mniej za sprowadzane z zachodu używane auta. Rada Najwyższa, czyli ukraiński parlament, mocno ograniczyła akcyzę.

 • Zmiany w akcyzie od samochodów mogłyby wejść w życie 1 stycznia 2017 r. - Jasiński

  - Zmiany w akcyzie od samochodów mogłyby wejść w życie 1 stycznia 2017 r. - mówi wiceminister finansów Wiesław Jasiński. Zapowiedział, że w przypadku samochodów starszych, ale z małymi silnikami stawka może być zbliżona do obecnego poziomu, ale dla nowszych może być niższa.

 • Przygotowany przez posłów Kukiz'15 projekt likwidacji akcyzy od samochodów osobowych trafi pod głosowanie; wniosek o odrzucenie go w pierwszym czytaniu złożył w środę PiS.

 • Akcyza od aut: Końca sporu nie widać

  Podatnicy systematycznie przegrywają w sądach z celnikami w sprawach podatku od samochodów. Ich zaległości sięgają już setek milionów złotych.

 • Podatek akcyzowy - będą zachęty dla nowych aut

  Ministerstwo Finansów przygotowało nowy projekt naliczania akcyzy. Ma on zachęcać do kupowania nowszych, bardziej przyjaznych dla środowiska pojazdów. Przy obliczaniu wysokości stawki akcyzy szczególnie ważny będzie wiek pojazdu i pojemność silnika.

 • Podatnicy w sporach o akcyzę od aut nie mogą już liczyć ani na sądy administracyjne, ani na Trybunał Konstytucyjny. Akcyza płacona jest tylko od samochodów osobowych, a problemy dotyczą określenia rodzaju danego pojazdu. Podatnicy uważają, że sprowadzają auta ciężarowe, powołując się przy tym np. na wpis w dowodzie rejestracyjnym. Urzędy celne to kwestionują i nakazują zapłatę podatku.

 • Fiskus zmienia plany. Akcyza na auta według nowego wzoru

  O wysokości podatku mają decydować: pojemność silnika, emisja spalin wyrażona normą Euro i wskaźnik deprecjacji wartości samochodu. Taką koncepcję przedstawiło wczoraj Ministerstwo Finansów na posiedzeniu połączonych komisji senackich.

 • Zmiany w akcyzie: 400 mln zł z uszczelnienia systemu

  - Chcemy, aby nowa propozycja podatku akcyzowego dla samochodów była jasna, precyzyjna i sprawiedliwa, żeby nie otwierała furtek do unikania podatków - mówi Interii Wiesław Jasiński, wiceminister finansów.

 • Polskie państwo żyje z papierosów, wódki i paliw - budżet akcyzą stoi

  Chytry dwa razy traci - to najlepszy komentarz do pazerności polskiego państwa, które w ubiegłym roku drastycznie podwyższyło akcyzę na alkohol (o 15 proc.). Eksperci resortu finansów spodziewali się dodatkowych 800 mln zł. Na koniec 2014 r. przyszło im się pogodzić ze stratą niemal takiej samej kwoty. Przy okazji spowodowali spadek sprzedaży legalnych alkoholi i wzrost szarej, alkoholowej strefy.