• Informacje na temat:

  akt oskarżenia

Artykuły na temat: akt oskarżenia
 • Akt oskarżenia w sprawie werbunku obcokrajowców do niewolniczej pracy

  Do stołecznego sądu trafił akt oskarżenia wobec dwóch mężczyzn, którym zarzucono handel ludźmi - poinformowała w czwartek Prokuratura Okręgowa w Warszawie. W sprawie chodzi o werbunek Ukraińców i Białorusinów do niewolniczej pracy w lokalach gastronomicznych.

 • Jest akt oskarżenia przeciwko trzem osobom, w tym inwestorowi giełdowemu Romanowi K. ws. manipulacji akcjami spółki Krezus; miało do tego dochodzić od lipca do listopada 2012 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Oskarżonym grozi do pięć lat więzienia i do pięciu mln zł grzywny.

 • ...byli świadkowie, ma Pani prawo wnieść przeciwko tej osobie prywatny akt oskarżenia do sądu rejonowego (właściwego dla miejsca popełnienia przestępstwa). Akt oskarżenia powinna Pani uzasadnić tym, że(...) Ważna rada: W akcie oskarżenia powinna Pani podać nazwiska i adresy zamieszkania świadków, by sąd mógł wysłać im zawiadomienia na rozprawę. Będzie Pani musiała również wnieść opłatę, która w wypadku...

 • Pierwszy akt oskarżenia w sprawie GetBacku w lipcu

  - Pierwszy akt oskarżenia przeciw podejrzanym w sprawie GetBacku skierujemy do sądu w lipcu - zapowiedział prokurator Prokuratury Krajowej Janusz G

 • O wyzyskiwanie pracowników i naruszanie ich praw oskarżyła bydgoska prokuratura osoby z kierownictwa sieci sklepów "Biedronka" w Bydgoszczy. Akt oskarżenia został skierowany do sądu, większość spośród 49 oskarżonych przyznała się do winy.

 • Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała w piątek do miejscowego sądu akt oskarżenia wobec czterech osób, którym zarzuca popełnianie przestępstw związanych z wyłudzeniami kredytów ze SKOK Wołomin. Straty sięgają 145,5 mln zł - poinformowała Prokuratura Krajowa.

 • ...subsydiarnym. Tylko on może wnieść subsydiarny akt oskarżenia – prawo to nie przysługuje np. członkom jego rodziny. « Warunkiem skorzystania z tej możliwości jest dwukrotna odmowa wszczęcia postępowania(...) wszczęcia postępowania. « Co ważne, aby móc wnieść subsydiarny akt oskarżenia, trzeba być tą osobą, która wcześniej zaskarżyła pierwszą odmowę prokuratora. W Pana przypadku jest to więc możliwe. « Musi...

 • Akt oskarżenia w związku z wyłudzeniami ze SKOK Wołomin

  Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do miejscowego sądu akt oskarżenia wobec czterech osób, Mirosława Cz., Jerzego Cz., Rafała i K. i Beaty Sz., którym zarzuca popełnianie przestępstw związanych z wyłudzeniami kredytów ze SKOK Wołomin.

 • Jak się bronić przed zniesławieniem?

  ..., nawet e-maila, może być dowodem w sprawie. Pokrzywdzony może się bronić przed oszczerstwem, występując do sądu karnego z aktem oskarżenia. To przestępstwo ścigane jest tylko z oskarżenia prywatnego (pokrzywdzony, nie prokurator, sporządza akt oskarżenia, podaje dane osoby oskarżonej i szczegóły zdarzenia). Musi mieć dowody, np. zeznania świadków, listy, SMS-y itp. Pokrzywdzony uiszcza opłatę 300 zł...

 • Wrocławska prokuratura skierowała do sąd akt oskarżenia przeciwko b. prezesowi Południowo-Zachodniej SKOK Marianowi S. Zdaniem śledczych, S. m.in. decydował o udzielaniu pożyczek osobom bez zdolności kredytowej, a jego działania doprowadziły do straty w wysokości niemal 170 ml zł.