• Informacje na temat:

  aktorzy polscy

Artykuły na temat: aktorzy polscy
 • Artyści chcą pomocy w opłacaniu składek

  ...wykonujące ten zawód powinny mieć prawo do emerytury. Twórcy i aktorzy oczekują jednak wsparcia ze strony państwa w tym zakresie. - Możemy zaakceptować propozycję ozusowania...

 • Krajowy rynek kinowy z rekordowym wynikiem. Polacy coraz częściej chodzą do kina i chętnie wybierają rodzime produkcje

  Rynek kinowy w Polsce bije kolejne rekordy. W 2016 roku 52 mln razy odwiedziliśmy kina. To o ponad 7 mln więcej niż w najlepszym dotychczas 2015 roku. Połowa najchętniej oglądanych filmów to polskie produkcje, sprzedano na nie 13 mln biletów. Polski rynek kinowy jest średnio nasycony, a na jedno kino przypada znacznie więcej osób niż innych krajach europejskich. Perspektywy rozwoju rynku są dobre, zwłaszcza w mniejszych miastach.

 • Skazani na bezrobocie, czyli jaki jest prawdziwy cel płacy minimalnej

  ...kolejny neoliberalny mit upada, co ogłaszają różni antyrynkowi redaktorzy. Świadczy to jednak tylko o tym, że nie mają pojęcia, o czym piszą. Zgodnie z tym neoliberalnym mitem (który wcale nie jest(...) przyzwyczaić i dostosować. Te prace, twierdzi Kling, pomagają nam zrozumieć nie tyle oddziaływanie płacy minimalnej, ile sposób, w jaki rynkowi aktorzy dostosowują swoje zachowania do zmian...

 • Najdłużej emeryturę pobierają artyści, najkrócej przedsiębiorcy

  Z opublikowanych przez ZUS danych wynika, że najdłużej świadczenia emerytalne pobierają artyści, aktorzy, tancerze czy śpiewacy, a najkrócej przedsiębiorcy - podkreśla wtorkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

 • W 2010 r. Polacy aktywniej szukali pracy

  Kryzys z jakim borykali się także polscy pracodawcy zmienił nie tylko rynek pracy, ale też podejście Polaków do kwestii poszukiwania zatrudnienia. Ponieważ rynek pracownika, z którym mieliśmy do(...) są "kandydaci-aktorzy", którzy za bardzo ufają wskazówkom znalezionym w sieci. Czytają o tym, jak należy odpowiadać na pytania lub jak wzbudzić sympatię rekrutera i podczas spotkania zachowują się...

 • Dyrektor polskiego przedstawicielstwa KE: W interesie Polski jest nie dopuścić do podziału Europy

  Trwają konsultacje Komisji Europejskiej z państwami członkowskimi na temat przyszłego kształtu Unii Europejskiej po wystąpieniu z niej Wielkiej Brytanii. Pierwsze wnioski mają być znane jeszcze w tym roku. Zdaniem dyrektora polskiego przedstawicielstwa Komisji Europejskiej, w interesie Polski jest dalsze działanie na rzecz równego rozwoju państw starej i nowej Unii. Rozpoczynają się negocjacje dotyczące wyjścia Wielkiej Brytanii z UE.

 • Inwestycyjne zabiegi publiczne kontra wzrost gospodarczy

  Przytłoczone bagażem zadłużenia kraje myślą dziś raczej o ograniczaniu wydatków... W Polsce jest zresztą podobnie: nasz kraj dopiero co wyszedł z procedury nadmiernego zadłużenia i na wielkie szaleństwa finansowe pozwolić sobie nie może.

 • Perspektywy polskiej gospodarki są dobre, czeka nas okres - w średniej perspektywie kilku lat - dobrej koniunktury gospodarczej, wzrostu gospodarczego pomiędzy 3,5 a 4 proc.; to wynik bardzo przyzwoity w Europie, ale także na świecie - mówi PAP członek zarządu NBP Paweł Szałamacha.

 • Afera z nieopodatkowanymi pieniędzmi w banku HSBC. Jest też polski wątek

  Do internetu trafiła lista klientów i stan kont szwajcarskiego oddziału banku HSBC. To lista osób, które ukrywają swoje dochody, często nielegalne, przed fiskusem. Ponad 106 tysięcy osób z 203 krajów ukryło tam ponad 100 miliardów dolarów. Na liście jest 512 Polaków, którzy w Szwajcarii schowali 865 milionów dolarów.

 • Ochrona danych to wciąż spore wyzwanie dla firm

  Zazwyczaj utrzymanie kompleksowej ochrony w strukturach firmy przekracza jej możliwości finansowe. Zakup lub wytworzenie specjalistycznego oprogramowania, zakup niezbędnego sprzętu czy koszt utrzymywania zespołu ekspertów jest zbyt duży. To generuje coraz większe zainteresowanie usługami świadczonymi przez profesjonalne firmy, które zajmują się tego typu ochroną - mówi Jakub Syta, dyrektor Biura Zarządzania Usługami Bezpieczeństwa Exatel.