• Informacje na temat:

  aktualna cena akcji jsw

Artykuły na temat: aktualna cena akcji jsw
 • Wielki konflikt w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

  Rada nadzorcza Jastrzębskiej Spółki Węglowej odwołała wczoraj prezesa Tomasza Gawlika i oddelegowała do czasowego pełnienia tej funkcji Daniela Ozona - podała spółka w komunikacie. Minister energii Krzysztof Tchórzewski poinformował wieczorem w TVP Info, że dymisja związana była z konfliktem w zarządzie.

 • JSW może w przyszłości odkupić udziały w sprzedanych aktywach

  - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW), która w ramach restrukturyzacji przygotowuje sprzedaż mniejszościowych udziałów w wybranych aktywach koksowniczych będzie mogła w przyszłości je odkupić, jeżeli pozwoli na to sytuacja rynkowa - poinformował prezes JSW Tomasz Gawlik.

 • Sztuka przetrwania

  Jastrzębska Spółka Węglowa odprowadziła w roku 2015 więcej podatków i opłat niż dziś wynosi jej kapitalizacja. JSW podniesie się z kolan, czy raczej da się rozłożyć na łopatki? Gdy akcje JSW debiutowały na GPW w lipcu 2011 roku, wyceniano ją na 14 mld zł; obecna kapitalizacja to zaledwie miliard.

 • Jastrzębska Spółka Węglowa walczy o przeżycie?

  Analitycy Societe Generale obniżyli o 27 proc. cenę docelową dla akcji JSW do 8 zł, podtrzymując zalecenie "sprzedaj". Tymczasem w piątek kurs JSW zanotował gwałtowny wzrost.

 • Miniony tydzień zakończył się wzrostem indeksów, ale widać wyraźnie, iż zmieniły się preferencje inwestorów i aktualnie zainteresowanie kupujących skupia się na akcjach średnich i małych spółek. Oznacza to, iż na rynku więcej do powiedzenia mają krajowi inwestorzy zarówno instytucjonalni jak i indywidulani.

 • Na GPW Indeks WIG 20 spadł do 2300 pkt; najmocniej w dół spółki paliwowe i surowcowe

  Indeks WIG 20 spadł na zamknięciu środowych notowań o 1,6 proc. do 2302 pkt. i znalazł się na najniższym poziomie od 24 kwietnia. Najmocniejsze spadki wśród dużych firm na GPW zanotowały PKN Orlen, PGNiG, Lotos i JSW. Po wynikach za pierwszy kwartał o 0,8 proc. spadł kurs PZU.

 • Dzisiejszy wydźwięk sesji na światowych parkietach jest lekko mieszany. Z jednej strony widzimy kontynuację świetnych nastrojów w Europie i przede wszystkim w Polsce, natomiast w drugiej strony cofają się najważniejsze indeksy z Wall Street za sprawą spadku cen na rynku ropy naftowej, co jest związane z powątpiewaniem w stosunku do porozumienia OPEC.

 • Ceny węgla: Tak tanio jeszcze w Polsce nie było

  Katowicki Holding Węglowy za pierwsze półrocze br. zanotował pokaźna stratę, która wyniosła ok. 114,6 mln zł. Zdaniem analityków to wynik załamania cen rynku węgla do którego się sam koncern przyczynił wyprzedając własne zapasy.

 • Mało optymistycznie przywitał 2016 rok inwestorów na światowych rynkach akcji. Ponowny gwałtowny wzrost awersji do ryzyka w związku z kolejnymi dowodami osłabienia chińskiej gospodarki oraz wzrostem napięcia politycznego na Bliskim Wschodzie wywołał falę przecen indeksów na wszystkich kontynentach.

 • Miniony tydzień zakończył się silnym wzrostem indeksów, a najwięcej zyskały akcje o dużej i średniej kapitalizacji. Wzrosty na WIG-20 i mWIG-40 przekroczyły próg 5%, a relatywnie słabiej zachowały się akcje małych spółek. sWIG-80 zyskał "tylko" 2,7%, ale takie zachowanie prawdopodobnie było pochodną faktu, iż indeks ten w ograniczonym stopniu partycypował w ostatniej fali wyprzedaży.