• Informacje na temat:

  aktualna sytuacja w egipcie

Artykuły na temat: aktualna sytuacja w egipcie
 • BIG InfoMonitor: Zamiast Tunezji i Egiptu biura proponują inne kierunki, ale nie zwracają pieniędzy

  Aż 5 mln Polaków planuje w tym roku wyjechać na wakacje za granicę - szacuje Polska Izba Turystyki. Niestety niewielu rodaków rzetelnie przygotowuje się do zagranicznego urlopu.

 • Podróże a ISIS. Jak ubezpieczyć się na wypadek zamachów terrorystycznych lub zamieszek wojennych?

  Katastrofa rosyjskiego samolotu na Synaju, działania zbrojne na pograniczu turecko-syryjskim oraz turecko-irackim czy niestabilna sytuacja w rejonach północnej Afryki prowokują do dyskusji na temat bezpieczeństwa turystów odwiedzających popularne kurorty.

 • DM BPS : Rekomenduje sprzedaj dla LPP

  Zdaniem analityka Marcina Stebakowa z DM BPS, ekspozycja geograficzna jest jednym z głównych czynników ryzyka dla spółki LPP. Grupa posiada pięć marek odzieżowych: Reserved, Cropp, House, Mohito oraz Sinsay. Analityk oczekuje negatywnej presji na wynik operacyjny LPP ze strony biznesu rosyjskiego.

 • Euler Hermes: Globalny wzrost napotyka na trudności

  Ponad 70% światowej gospodarki zwolni lub znajdzie się w recesji w 2016r. - zauważa Ludovic Subran, główny ekonomista w Euler Hermes.

 • W 2017 jedna pozytywna i dwie negatywne wiadomości dla globalnej gospodarki

  "W życiu są dwa typy problemów: problemy polityczne, których nie można rozwiązać i problemy ekonomiczne, których nie można zrozumieć" - stwierdził Sir Alec Douglas-Home, gdy przez chwilę w latach 60. sprawował funkcję premiera Wielkiej Brytanii. Trafił w samo sedno.

 • Rewolucja w Egipcie a prawa konsumenta

  W związku z zaistniałą sytuacją w Egipcie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróżowanie do tego kraju. Osoby, które podejmują na własną odpowiedzialność i ryzyko decyzję o wyjeździe do Egiptu powinny uwzględnić wzrastające zagrożenie przestępczością , pogarszające się zaopatrzenie oraz utrudnienia komunikacyjne.

 • Biura podróży zawieszają wyjazdy do Egiptu do końca października

  Wezyr Holidays, Neckermann Polska, Itaka zawieszają do końca października wyjazdy do Egiptu. Turyści, którzy wykupili wczasy w kurortach nad Morzem Czerwonym, mogą zamienić je na inne lub otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli zrezygnują z wyjazdu.

 • Po mocnym osłabieniu złotego w piątek, co znalazło odbicie we wzroście kursu USD/PLN powyżej 2,90 zł, a EUR/PLN do 3,95 zł, dzisiejszy dzień upływa pod znakiem odreagowania tej przeceny. O godzinie 13:24 za dolara trzeba było zapłacić 2,8739, natomiast euro kosztowało 3,9313 zł.

 • Libia i Egipt promują się na targach

  Pomimo trwającego w Libii kryzysu kraj ten prezentuje się na międzynarodowych targach turystycznych ITB w Berlinie. Mocną reprezentację ma też Egipt, który promuje się jako kraj pokojowej rewolucji i przełomu.

 • Można bezpłatnie zmienić termin wypoczynku i kraj

  Turyści, którzy planowali urlop w Egipcie, mogą zmienić termin wypoczynku lub kraj wyjazdu bezpłatnie. Pozwala na to porozumienie między operatorami. - powiedziała w Radiu Katowice szefowa Śląskiej Izby Turystyki Krystyna Papiernik. Będzie tylko trzeba uregulować ewentualne różnice w cenach wycieczek.