• Informacje na temat:

  aktualne ceny zbóż

Artykuły na temat: aktualne ceny zbóż
 • IUNG: Pogoda sprzyja uprawom zbóż

  Zima w tym roku była ciepła i bez śniegu, sprzyjało to zachowaniu dobrej kondycji upraw. Przy tych warunkach termicznych, plony zbóż mogą być nawet o ok. 3 proc. wyższe od średnich wieloletnich - ocenia w prognozach Instytut Uprawy, Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

 • Prognoza: Polską gospodarkę czekają burze!

  Zdaniem analityków polityka pieniężna będzie główną kwestią kształtującą sytuację na rynkach finansowych w 2016 r. Co ważne, stopy procentowe zaczną rosnąć a dolar nadal pozostanie mocny. W Polsce kluczowa będzie kwestia utrzymania deficytu budżetowego co wpłynie na naszą wiarygodność finansową i kurs złotego.

 • Grupa Azoty zakłada, że tegoroczne nakłady inwestycyjne wyniosą 2 mld zł - podała spółka w prezentacji przed konferencją. Nakłady zrealizowane w 2015 roku wyniosły 906,8 mln zł.

 • Saxo Bank: Szokujące prognozy na 2015 rok

  U progu 2015 r. mamy niemal idealne warunki dla rozwoju rynku i inwestycji kapitałowych. Inflacja spadła do poziomu najniższego od lat 80. ubiegłego wieku, podobnie jak wysokość odsetek, a branża energetyczna jest stosunkowo stabilna.

 • Chiny straszą rynki!

  2016 rok nie mógł rozpocząć się gorzej dla posiadaczy akcji. Kolejna panika rynkowa w Chinach doprowadziła do wstrzymania sesji na parkiecie w Szanghaju, co wymiernie przekłada się na nastroje w Azji i Europie. Zapowiada się gorący początek roku.

 • Wstrzymano notowania na giełdach w Szanghaju i Shenzhen

  Notowania na chińskich giełdach papierów wartościowych w Szanghaju i Shenzhen zostały wstrzymane w czwartek po spadkach o ponad 7 procent i po obniżeniu przez bank centralny kursu juana. Chińskie giełdy zamknięto przedwcześnie już drugi raz w tym tygodniu.

 • Grupa PKM Duda należy do największych grup kapitałowych w Polsce działających w branży mięsnej. Skupia około 30 podmiotów zależnych, które zajmują się ubojem, rozbiorem i dystrybucją mięsa (wieprzowina, wołowina, dziczyzna), hodowlą trzody, uprawą zbóż i produktów roślinnych oraz produkcją wędlin.

 • W tym tygodniu mieliśmy do czynienia z dalszą eskalacją greckiego kryzysu - rentowność dwuletnich obligacji skarbowych osiągnęła 30%, gdy inwestorzy zaczęli się poważnie obawiać o to, czy politykom uda się znaleźć rozwiązanie.

 • Zerowe zmiany CRB ukrywają utrzymującą się zmienność

  Niepewność związana z przyszłym kierunkiem rozwoju najważniejszych gospodarek nadal tłamsi optymizm na globalnych rynkach.