• Informacje na temat:

  aktualne kursy walut

Artykuły na temat: aktualne kursy walut
 • ...jednak chcieć przewalutować to zadłużenie na złotówki, konieczne jest przeliczenie długu po aktualnej cenie CHF. Teraz frank kosztuje 4,13 zł, więc po przewalutowniu zadłużenie przekroczy 485 tys. zł(...)); obniżyć w najbliższych miesiącach spready walutowe; wprowadzić wakacje kredytowe; nie żądać nowych zabezpieczeń od klientów, którzy regularnie wywiązują się ze swoich zobowiązań.

 • Przypomnijmy, by mieć dokładniejszy ogląd długoterminowej sytuacji: u progu stycznia 2016 na wykresie głównej pary notowano ok. 1,0350. Później wykres poszedł w górę, od tego czasu mamy klarowny trend wzrostowy na rzecz wzmocnienia euro.

 • Czy czeka nas pożegnanie z Wielką Brytanią?

  ...w poprzednich latach - mówi Magdalena Dziechciowska z firmy LSJ Agencja Pracy. W ostatnich tygodniach "one pound" to ok. 4,5 zł, a sporo kandydatów z rozrzewnieniem wspomina czasy, gdy brytyjską walutę(...) pielęgniarek rozumie, że darmowe szkolenia i kursy organizowane na miejscu przez pracodawców pomogą im w dalszej karierze zawodowej - mówi Ewelina Małko. Nie wszystko złoto, co się świeci Nie brakuje osób...

 • Rynek kryptowalut przyciąga coraz więcej inwestorów. Kursy biją kolejne rekordy

  W ciągu ostatnich miesięcy kursy kryptowalut biły kolejne rekordy, rozpalając wyobraźnię inwestorów. Inwestycje w kryptowaluty mają coraz więcej zwolenników. Polskie giełdy zwiększają obroty, a kryptowaluty wprowadzają do swojej oferty nawet uznane domy maklerskie. Eksperci przypominają jednak, że to młody rynek, który podlega dużym wahaniom i narażony jest na spekulacje.

 • Ostatni dzień przed wynikami wyborów w USA ponownie interpretowany był, jako obstawianie przez rynki wygranej Clinton. Rosły kursy walut nieco "ryzykownych", podczas gdy słabły kursy tych "bezpiecznych".

 • Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nieco słabsze otwarcie na PLN. Złoty traci ok. 0,2% głównych zagranicznych dewiz. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,4154 PLN za euro, 3,9923 PLN wobec dolara amerykańskiego, 5,2843 PLN względem funta szterlinga oraz 4,0820 PLN w relacji do franka szwajcarskiego.

 • Nasza waluta w koszyku najlepszych

  Czerwiec był szóstym z rzędu miesiącem, w którym akcje spółek z rynków wschodzących wypracowały lepsze wyniki na tle instrumentów z rynków rozwiniętych; indeks MSCI EM Index osiągnął zwrot na poziomie 1,1%, natomiast zwrot indeksu MSCI World Index wyniósł 0,4%1. Na przestrzeni całego kwartału indeks MSCI EM Index poszedł w górę o 6,4%, w porównaniu ze wzrostem indeksu MSCI World Index o 4,2%. Kluczowe czynniki napędzające dobre wyniki rynków wschodzących to, m.in. napawające optymizmem dane z...

 • Zakup mieszkania z zadłużeniem hipotecznym w obcej walucie

  Na rynku nieruchomości często można znaleźć w ofercie domy czy mieszkania obciążone kredytem hipotecznym w obcej walucie. Inwestycja w taką nieruchomość okazuje się czasem atrakcyjniejsza od inwestycji obciążonych kredytem hipotecznym w obowiązującej walucie (czyli w polskim złotym), a formalności związane z jej zakupem nie wymagają większego zaangażowania.

 • To prawda, że euro dziś zyskało kosztem dolara, ale trudno, żeby było inaczej - skoro świece czwartkowa i piątkowa były ciemne (spadkowe) i długie. Innymi słowy, jeśli notowania osunęły się z 1,1415 (czwartkowe szczyty) do 1,1245 (minima piątkowe), to jakiejś korekty można było oczekiwać.

 • Za ferie zimowe zapłacimy więcej niż rok temu

  Kto zamierza spędzić ferie zimowe poza Polską, w tym roku zapłaci za nie więcej. Wszystko przez kursy walut. Zdrożało nie tylko euro, ale też dolar.