• Informacje na temat:

  aktualne składki zus

Artykuły na temat: aktualne składki zus
 • Takie świadczenie jest okresowe albo bezterminowe. Jednak aby je otrzymać, trzeba spełnić kilka wymogów, zwłaszcza mieć określony staż pracy. Nasi specjaliści wyjaśniają, kiedy ZUS ustali prawo do renty.

 • Korygowanie przez płatnika składek błędów w drukach ZUS

  Jednym z obowiązków płatnika składek jest sporządzanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS (w tym m.in. zgłoszeniowych i wyrejestrowujących). Istotne jest, aby zostały one wypełnione w taki sposób, aby nie zawierały błędów. Jeżeli natomiast płatnik wykaże w nich nieprawidłowe dane, wówczas powinien je skorygować. Warto więc przypomnieć zasady korygowania druków ubezpieczeniowych.

 • Jestem zatrudniona na etacie, zarabiam niewiele ponad minimalne wynagrodzenie. Planuję założyć własną jednoosobową działalność gospodarczą, by dorobić. Jakie składki będę musiała płacić? Ewa z Sieradza.

 • ZUS powołuje doradców ds. ulg i umorzeń. To pomoc dla przedsiębiorców, którzy mają zaległości w składkach na ubezpieczenia społeczne

  W tym roku do ZUS wpłynęło ponad 37 tys. wniosków o rozłożenie należności na raty. Bez rozpoznania pozostawiono ok. 40 proc., m.in. ze względu na nieprawidłowości w dokumentacji. Aby ograniczyć liczbę błędnych wniosków, ZUS od przyszłego roku wesprze przedsiębiorców poprzez doradców ds. ulg i umorzeń. Na podstawie informacji przedstawionych przez klienta wskażą oni najdogodniejsze formy

 • Wiele spraw zusowskich załatwisz teraz szybko przez internet. Stały kontakt z ZUS-em uzyskasz przez konto elektroniczne. Oto szczegóły.

 • ZUS wysyła 19 mln listów o stanie kont

  Prawie 19 mln listów ze stanem konta ubezpieczonych wyśle w tym roku do ubezpieczonych Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Akcja informacyjna rozpoczęła się w poniedziałek.

 • Prezes ZUS: Strajk pracowników nie zaszkodzi emerytom

  Nie boi się pani, że strajk w ZUS zakłóci obniżenie wieku emerytalnego? - Obawiam się różnych zjawisk społecznych i staram się być przygotowana do skutecznego zarządzania nimi. Zapewniam, że do obsługi obniżenia wieku emerytalnego ZUS jest przygotowany. Możemy wykonać wszystkie zadania, jakie wynikają z ustawy. - Liczę na pozytywne zakończenie sporu zbiorowego, który mamy w zakładzie...

 • Już ponad 1,3 mln elektronicznych profili w ZUS

  Platforma Usług Elektronicznych, w skrócie PUE, została udostępniona dla płatników składek i ubezpieczonych w czerwcu 2012 roku. Od tamtej pory swój profil w elektronicznym ZUS założyło ponad 1,3 mln użytkowników.

 • Każdy emeryt, który nie zgadza się z decyzją ZUS, ma prawo iść do sądu. Sprawy dotyczące ubezpieczeń społecznych są rozpatrywane bez opłat sądowych.

 • Sprawdzenie w ZUS poprawności naliczonych za zleceniobiorcę składek emerytalno-rentowych

  minimalnej płacy. Jeśli zleceniodawca nie jest pewny, czy prawidłowo zgłosił zleceniobiorcę do ubezpieczeń i w odpowiedni sposób naliczył za niego składki, może wystąpić do ZUS o sprawdzenie tego. Powinien wtedy złożyć w organie rentowym odpowiedni wniosek w tej sprawie. Może to zrobić na druku ZUS-US-PWS-01.