• Informacje na temat:

  aktualny kurs rubla

Artykuły na temat: aktualny kurs rubla
 • Rubel ciągnie złotego

  Czwartkowy, poranny handel na rynku złotego przynosi utrzymanie presji podażowej na polską walutę. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,2305 PLN za euro, 3,4292 PLN wobec dolara amerykańskiego oraz 3,5214 PLN względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu spadły do poziomu 2,639% w przypadku papierów 10-letnich.

 • Chwieje się imperium Putina. Konieczna wymiana waluty?

  Rosyjscy deputowani nie wykluczają denominacji rubla. Poinformowała o tym rozgłośnia "Goworit Moskwa", powołując się na szefa komisji polityki regionalnej Romana Chudiakowa.

 • Zaczął się największy kryzys Putina

  Putin uważa, że jego polityka jest jak najbardziej słuszna i nawołuje Rosjan do przetrzymania trudności. Ale to początek jego największego kryzysu, uważa Ingo Mannteufel.

 • Cena baryłki ropy, pierwszy raz od lipca 2009 roku, spadła poniżej granicy 60 USD. To kolejny poziom docelowy, który osiągnęła ropa. Dalsze spadki nie są wykluczone. Jednakże należy też mieć świadomość, że z każdym dniem spadków rośnie ryzyko wzrostowego odbicia.

 • Wynik Warimpexu pod wpływem rosyjskiego kryzysu

  Wstępny wynik finansowy za rok 2014 potwierdzony: Straty z tytułu wyceny i różnic kursowych w Rosji najistotniejszą przyczyną wyniku finansowego netto za 2014 rok, który wynosi -35,3 mln Euro

 • Czwartkowy, poranny handel na rynku walutowym przynosi próbę stabilizacji złotego po wczorajszym widocznym umocnieniu. Polska waluta wyceniana jest przez rynek następująco: 4,1340 PLN za euro, 3,6564 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9203 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,6650 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 3,239 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.

 • Prognoza walutowa dla złotego i liry tureckiej

  Uwaga rynków walutowych znów skupia się na lukach w polityce gospodarczej, które pojawiają się w głównych obszarach ekonomicznych. Rezerwa Federalna w grudniu zadecydowała o pierwszej od dziewięciu lat podwyżce stóp procentowych i spodziewamy się, że drugiej połowie 2016 r.

 • Wzrost cen żywności w Polsce nabiera tempa?

  Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2017 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca, obniżyły się o 0,2% (w tym towarów - o 0,4%, przy wzroście cen usług - o 0,3%). W poszczególnych grupach towarów i usług konsumpcyjnych odnotowano zróżnicowaną dynamikę cen. wskaźnik o 0,07 p. proc. Największy wpływ na ukształtowanie się wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych na tym poziomie miały wyższe ceny żywności (o 3,9%),

 • Spada zaufanie do rosyjskiej waluty

  Koniec tygodnia na rynku finansowym upłynął pod znakiem spekulacji na temat znaczenia sankcji nałożonych przez Rosję na kraje Zachodu.