• Informacje na temat:

  aktualny kurs walut

Artykuły na temat: aktualny kurs walut
 • ...}}--> Niektóre banki już wprowadziły te zmiany. Jedną z nich jest obniżenie spreadu. Spread to różnica w kursie kupna i sprzedaży danej waluty. Gdy raty kredytu walutowego spłacamy w złotówkach, bank(...) oferowały kredyty hipoteczne we frankach szwajcarskich. Nie opłaca się przewalutowywać kredytu Przewalutowanie kredytu przy wysokim kursie franka (CHF) to...

 • Płatności w rzadkich walutach zyskują na popularności

  Polscy przedsiębiorcy przyzwyczaili się do rozliczania z zagranicznymi kontrahentami w tzw. twardych walutach. Warto tymczasem wiedzieć, że posługiwanie się lokalnymi walutami daje firmie większe możliwości negocjacyjne.

 • ...kredytobiorca nie ma wpływu, a jego wysokość jest ustalana codziennie. WIBOR odnosi się wyłącznie do kursu złotówek. Inne waluty mają inne wskaźniki, np. EURIBOR, LIBOR. Prowizja bankowa: Jednorazowa(...) gotówkowe zaciągnęło ponad 30 proc. rodaków. Kiedy w latach 2006-2008 kurs franka szwajcarskiego był wyjątkowo niski, zadłużyła się rekordowa ilość Polaków. Niestety, czas boleśnie zweryfikował ten...

 • Ostatni dzień przed wynikami wyborów w USA ponownie interpretowany był, jako obstawianie przez rynki wygranej Clinton. Rosły kursy walut nieco "ryzykownych", podczas gdy słabły kursy tych "bezpiecznych".

 • Czy czeka nas pożegnanie z Wielką Brytanią?

  ...- Już obserwujemy ogromne zainteresowanie naszymi nowymi ofertami pracy w Niemczech i Szwajcarii. Kandydaci chcą zarabiać jak najbliżej kraju, nie bez znaczenia jest też kurs funta, słabszy niż w poprzednich latach - mówi Magdalena Dziechciowska z firmy LSJ Agencja Pracy. W ostatnich tygodniach "one pound" to ok. 4,5 zł, a sporo kandydatów z rozrzewnieniem wspomina czasy, gdy brytyjską walutę...

 • Draghi zbił kurs eurodolara

  Szef EBC ogłosił m.in., że kondycja Strefy Euro nadal nie jest dobra, podkreślił, że stóp nie można dalej obniżać, a w najbliższym czasie raczej nie dojdzie do znacznego ożywienia w Strefie Euro.

 • Dziś wykres eurodolara otarł się o okolice 1,1235 - zaś to, że teraz, przed godziną 17:00, jest raczej w pobliżu 1,1265-70, nie neguje podstawowego faktu, że nadal mamy do czynienia z silnym, wzmocnionym dolarem.

 • Kurs tureckiej liry na dnie? Może być jeszcze gorzej

  Jeszcze kilka dni temu wiele wskazywało, że w najbliższych latach Turcję czeka względnie stabilny wzrost PKB. Jednak ostatnie gwałtowne wydarzenia polityczne w tym kraju dramatycznie zmieniają jego perspektywy gospodarcze. Kurs tureckiej waluty już spadł do najniższych poziomów w historii i zapowiada się, że będzie jeszcze gorzej. Oto możliwe scenariusze rozwoju sytuacji przedstawia Marcin Lipka

 • ZPP wprowadza własną walutę do handlu pomiędzy firmami

  Związek Przedsiębiorców i Pracodawców wprowadza własną walutę do handlu pomiędzy firmami. Aktualnie mogą z niej korzystać przedsiębiorcy zrzeszeni w ZPP w dwóch województwach: świętokrzyskim i małopolskim. W następnych miesiącach, systematycznie będą włączane kolejne województwa.

 • Kurs franka: Szwajcarski bank centralny uderzył w polskich kredytobiorców

  Czwartkowa decyzja szwajcarskiego banku centralnego uderzy w polskich kredytobiorców zadłużonych we frankach szwajcarskich. Raty ok. 700 tys. osób ostro pójdą w górę - wynika z wyliczeń analityków.