• Informacje na temat:

  aktualny wibor

Artykuły na temat: aktualny wibor
 • ...kwota, jaką zarabia bank, udzielając nam kredytu. Najczęściej jest wyrażana w procentach i w trakcie trwania umowy kredytowej pozostaje niezmienna. WIBOR (Warsaw Interbank Offered Rate) Bank musi pilnować, by nie sprzedawać kredytobiorcom pieniędzy taniej, niż je kupił. Do tego służy wskaźnik WIBOR, czyli średnia cena, po jakiej bank kupuje pieniądze na rynku międzybankowym. Na ten wskaźnik...

 • Zagadkowy spadek stawek WIBOR

  Stawki rynkowego kosztu pieniądza, stanowiące podstawę oprocentowania obligacji, idą w dół od końca ubiegłego roku. Początkowo tendencja ta mogła mieć źródło w politycznych zapowiedziach, dotyczących obniżek stóp procentowych. Obecnie jednak takie uzasadnienie jest raczej nieaktualne.

 • Na obligacjach zarobisz więcej niż ci się wydaje!

  Nawet 0,4 pkt proc. powyżej aktualnego oprocentowania obligacji korporacyjnych będzie można zarobić w skali trzyletniej inwestycji, jeśli sprawdzą się oczekiwania rynkowe, co do kształtowania stóp WIBOR w najbliższych latach. Każda obligacja jest obarczona ryzykiem kredytowym w przeciwieństwie do lokat bankowych, które posiadają gwarancję BFG do równowartości 100 tys. euro

 • Lepszy kredyt ze stałym czy zmiennym oprocentowaniem?

  Biorąc kredyt konsumpcyjny lub hipoteczny jesteśmy zainteresowani przede wszystkim wysokością jego oprocentowania, bo chcemy wiedzieć, jaką ratę co miesiąc będziemy odprowadzać do banku. Z punktu widzenia klienta równie ważna jest informacja, czy koszt jego kredytu obliczany jest na podstawie oprocentowania stałego, czy zmiennego. Zaletą pierwszego rozwiązania jest przewidywalność, drugie niesie za sobą ryzyko. Ale, jak to zwykle z ryzykiem bywa, kusi ono aktualnie opłacalnością.

 • Przez podatek bankowy mieszkanie droższe o 20 tys. zł

  Już co najmniej dziewięć banków podniosło marże kredytów hipotecznych tłumacząc to planowanym podatkiem bankowym. Dla klientów oznacza to przeciętnie ratę wyższą o 4-5 proc., co przez 25 lat spłacania kredytu na 300 tys. zł daje odsetki wyższe o 20 tys. zł.

 • Od trzech miesięcy drożeje zakup mieszkania na kredyt

  Wciąż kredytobiorcy cieszyć się mogą relatywnie niskim kosztem długu, ale ta sytuacja nie będzie trwać wiecznie. Już od trzech miesięcy rośnie oprocentowanie kredytów, przez co rata długu zaciągniętego na zakup przeciętnego mieszkania dwupokojowego w dużym mieście wynosi 920 zł - wynika z szacunków Lion's Bank i portalu nieruchomości Morizon.pl.

 • Bierzesz kredyt - jak szukać najkorzystniejszego?

  Od ponad roku mamy najniższe w historii stopy procentowe, a co za tym idzie, niskie oprocentowanie kredytów. Co więcej, wszystko wskazuje na to, że Rada Polityki Pieniężnej już wkrótce obniży je jeszcze bardziej. Pożyczamy więc coraz chętniej, również dzięki poprawie sytuacji na rynku pracy i w gospodarce.

 • Ranking lokat terminowych - luty 2015 r.

  Banki oferują bardzo elastyczne okresy lokaty i mogą one wynosić od jednego dnia do kilku lat. Na jaką lokatę się zdecydować? Jakie oprocentowanie wybrać? Odpowiedź na te wszystkie pytania znajdziemy w aktualnym, lutowym rankingu lokat terminowych TotalMoney.pl.

 • Hipoteki: Silny wzrost dostępności kredytów

  Rekordowa zdolność kredytowa sprawia, że październikowy Indeks Dostępności Kredytowej poszedł mocno w górę. Banki są już gotowe udzielić kredytu przekraczającego równowartość ośmioletnich dochodów klientów. Nie przeszkadzają w tym trzymające poziom marże, a pomaga spadający WIBOR.

 • Od miesiąca WIBOR, czyli ważny składnik oprocentowania kredytów, rośnie. Co więcej, prognozy wskazują, że to dopiero początek wzrostu kosztu kredytów. Z rosnącymi ratami trzeba się liczyć przez co najmniej dwa najbliższe lata - wynika z danych, które zebrał Lion's Bank.