• Informacje na temat:

  akty prawne sejm

Artykuły na temat: akty prawne sejm
 • Oto wynagrodzenia polskich parlamentarzystów

  Władzę ustawodawczą tworzy w Polsce dwuizbowy parlament. Zgodnie z rozdziałem IV Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej, składa się on z dwóch instytucji: Sejmu i Senatu, liczących odpowiednio 460 posłów oraz 100 senatorów.

 • Tyszka: Władza pod pretekstem reformy OFE dobiera się do pieniędzy Polaków

  - Władza pod pretekstem reformowania systemu Otwartych Funduszy Emerytalnych dobiera się do prywatnych oszczędności milionów Polaków - ocenił wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) odnosząc się do rządowego planu reformy OFE.

 • Ważne pytania o spadek i zachowek

  ...długi spadkodawcy w całości, czyli np. musimy spłacić całą pożyczkę, dokładając brakującą sumę z własnej kieszeni. Tu jednak szykuje się zmiana. Do sejmu wpłynął projekt ustawy zmieniający zasady(...) 6 miesięcy od dnia prawnego nabycia spadku zgłosić to w swoim urzędzie skarbowym, na formularzu SD-Z2. Jeśli tego nie zrobią, będą musiały zapłacić podatek wg obowiązującej stawki. Osoby z dalszej rodziny...

 • Adam Krzysztof Abramowicz został nowym Rzecznikiem Małych i Średnich Przedsiębiorców. Premier Mateusz Morawiecki powołał go dziś na 6 - letnią kadencję.

 • W pierwszym półroczu 2012 r. we wszystkich jednostkach prokuratury zarejestrowano 2772 sprawy dotyczące przestępstw przeciwko prawom osób wykonujących pracę zarobkową - poinformowała Prokuratura Generalna na wtorkowym posiedzeniu sejmowej Rady Ochrony Pracy.

 • "Rzeczpospolita": Mieszkanie plus legło w gruzach

  Autorzy opracowanego na potrzeby rządu raportu o realizacji programu Mieszkanie plus bardzo negatywnie ocenili sztandarowy program rządu. Krytykują go nawet eksperci związani z partią rządzącą - czytamy w piątkowej "Rzeczpospolitej".

 • Ile kosztują nas wynagrodzenia w instytucjach finansowanych ze środków publicznych?

  Przeciętne wynagrodzenie miesięczne : 6222 PLN Zmiana w stosunku do 2010 : -6,3%  12. Krajowa Rada Sądownictwa KRS opiniuje akty prawne dotyczące sądownictwa, dba o etykę zawodową sędziów, ma(...) i opiniuje akty prawne dotyczące zamówień publicznych, pełni funkcje kontrolne, wydaje Biuletyn Zamówień Publicznych, prowadzi współpracę na arenie międzynarodowej w przedmiocie swojej działalności...

 • Jakość polskiego prawa woła o pomstę do nieba

  Nawałnica legislacyjna wyraźnie osłabła w zeszłym roku - podała firma prawnicza i doradcza Grant Thornton, która po raz piaty zaprezentowała Barometr Prawa. Na tym dobre wiadomości się kończą, gdyż prawo uchwalane w Polsce jest wciąż złej jakości, a sposób tworzenia go woła o pomstę do nieba. Ale też cały świat stoi przed problemami związanymi z prawem, jakich dotąd nie było.

 • Energetyka - ważny sygnał dla Polski

  Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, komisarz ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz ocenił, że w polityce klimatycznej Polskę czeka trudny okres przejściowy. Wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski określił , że te propozycje dla Polski nie są do przyjęcia.

 • Nowelizacja przewiduje uzupełnienie dokumentów spadkowych

  Uzupełnienie zakresu dokumentów gromadzonych w elektronicznym rejestrze spadkowym o Europejskie Poświadczenia Spadkowe (EPS) przewiduje nowelizacja przepisów cywilnych i Prawa o notariacie, którą w czwartek bez poprawek zaakceptował Senat.