• Informacje na temat:

  alimenty na dziecko

Artykuły na temat: alimenty na dziecko
 • Mój syn od lat płaci alimenty na córkę. Ale teraz wnuczka skończyła studia i rozpoczęła naukę na drugim kierunku. Czy ojciec nadal jest zobowiązany do płacenia alimentów? Jak długo jeszcze? Maria z Gdowa.

 • Jak wyliczyć alimenty na dziecko?

  Kwestia wysokości alimentów na dziecko często wiąże się z ciężkimi negocjacjami rodziców. Emocje, które towarzyszą rozstaniu się małżonków, utrudniają uzgodnienie kompromisowej kwoty. Warto zatem wiedzieć, co przy wyliczaniu świadczenia uwzględnia sąd.

 • Z roku na rok przybywa dłużników alimentacyjnych. Podpowiadamy, jak uzyskać świadczenia z funduszu alimentacyjnego i w jaki sposób matka może skutecznie zmusić byłego męża lub partnera, by jednak płacił alimenty.

 • Alimenty: Dzieci mogą zostać zobligowane do utrzymywania rodziców

  Obowiązek alimentacyjny dotyczy nie tylko rodziców. Także dorosłe dzieci mogą zostać zobligowane do utrzymywania ojca czy matki.

 • Nawet na dorosłe dziecko (zwłaszcza uczące się), które samo na siebie nie zarabia, trzeba płacić zasądzone alimenty!

 • Alimenty: Ministerstwo Sprawiedliwości ma sposób na biznesmenów zadłużonych wobec dzieci

  Informacja o długu alimentacyjnym ma być umieszczana w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Samorządy mają wątpliwości.

 • Siostra Michała P. została zgwałcona i wkrótce urodzi dziecko. Michał martwi się, z czego będzie żyła, postanowił więc pójść do prawnika i dowiedzieć się, jak wyegzekwować alimenty dla siostry(...) jest bezskuteczne. Jeśli więc jest on nieznany, matka nie dostanie świadczenia. Kobieta, która zdecyduje się wychować dziecko poczęte w wyniku przestępstwa, może liczyć jedynie na pomoc społeczną...

 • Firmy, które pomagają rodzicom w unikaniu potrąceń na dzieci, uregulują za nich zaległe świadczenia. Eksperci ostrzegają - to łatwy sposób na wyłudzanie pieniędzy.

 • .... Jeżeli nie można wyegzekwować należności od dłużnika alimentacyjnego, wówczas istnieje możliwość zasądzenia alimentów na dziecko od np. od dziadków dziecka. W tym celu należy złożyć wniosek do sądu o przyznanie alimentów od osób zobowiązanych w dalszej kolejności do alimentacji. To skuteczna broń, bo gdy na dziecko musi łożyć dziadek lub babcia, bardzo często okazuje się, że ojciec jednak ma...

 • Z opaską za alimenty - 10,5 miliarda złotych długów

  Już w trzech województwach: mazowieckim, śląskim i dolnośląskim długi alimentacyjne przekroczyły miliard złotych. W Krajowym Rejestrze Długów znajduje się prawie 312 tys. rodziców, którzy nie dopełniają comiesięcznego obowiązku łożenia na swoje dzieci. Ich łączne zadłużenie wynosi 10,56 mld zł. Najstarszy dłużnik alimentacyjny ma 87 lat. Ministerstwo Sprawiedliwości wypowiada wojnę nieuczciwym rodzicom.