• Informacje na temat:

  alkohol etylowy

Artykuły na temat: alkohol etylowy
 • Wracając z wakacji z kraju należącego do Unii Europejskiej, możemy przywieźć na własny użytek papierosy lub alkohol. Ale w jakiej ilości? Zgodnie z ustawą...

 • Od soboty zmiany w akcyzie na skażony alkohol

  W sobotę wchodzą w życie zmiany w podatku akcyzowym dotyczące m.in. zwolnień z tego podatku w obrocie skażonym alkoholem etylowym. Firmy sprzedające taki alkohol w opakowaniach o pojemności 20 litrów i większej, będą musiały prowadzić rejestry odbiorców.

 • Pijemy w pracy

  Problem nadużywania alkoholu w miejscu pracy jest znany niemal wszystkim, jednak nie wszyscy znamy ilość i skalę zagrożeń, jakie za sobą niesie.

 • Branża słodyczy zdziwiona pomysłami PARPA dot. wyrobów z alkoholem

  Branża czekoladowo-cukiernicza jest zdziwiona pomysłami, które niedawno zaprezentowała Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Agencja chce, by słodycze o wysokiej zawartości alkoholu były oklejone banderolą oraz żeby zostały usunięte ze sklepów bez koncesji.

 • Czy wzrośnie popyt na nielegalny alkohol?

  Producenci oraz importerzy alkoholi w Polsce przekonują, że nowe regulacje, które właśnie weszły w życie, ograniczają dostępność legalnego alkoholu w sklepach, co zwiększy popyt na trunki z nielegalnych źródeł.

 • Sejm skierował w piątek do komisji finansów publicznych rządowy projekt nowelizacji o akcyzie. Nowe przepisy mają ograniczyć proceder odkażania alkoholu skażonego tzw. metodą węgierską.

 • Litewski rząd opowiedział się za podniesieniem z 18 do 20 lat wieku, od którego wolno kupować alkohol. Wyraził też zgodę na ograniczenie godzin jego sprzedaży.

 • Od września satelity będą monitorować przewóz towarów

  Ustawa o systemie monitorowania drogowego przewozu towarów wrażliwych weszła już w pełni w życie, zaczęły obowiązywać sankcje. Przepisy wprowadziły spore zmiany w zakresie transportu artykułów takich jak susz tytoniowy czy alkohol etylowy. Od września pojazdy przewożące wrażliwe towary dodatkowo będą musiały udostępniać także swoją lokalizację.

 • Polska wódka traci procenty. Małe gorzelnie nie wytrzymują konkurencji

  Małe rodzime gorzelnie nie wytrzymują konkurencji z dużymi międzynarodowymi graczami. Ministerstwo Rolnictwa chce to zmienić, ale na przeszkodzie może stanąć Bruksela.

 • Podwyżka akcyzy uderzyła w rynek wódki. W ubiegłym roku sprzedaż zmalała o prawie 4,5 proc.

  Podwyższenie stawki akcyzy na alkohol etylowy spowodowało, że całkowita sprzedaż wódki w Polsce spadła w ubiegłym roku o prawie 4,5 proc. Nie przeszkodziło to spółce CEDC International w zwiększeniu udziału w rynku do poziomu 32 proc. Źródłem wzrostu jest m.in. wprowadzenie rekordowej liczby nowych produktów. Mimo tego koncern nie planuje powrotu na rynek kapitałowy. Po zdjęciu z giełdy spółka