• Informacje na temat:

  alkohol metylowy

Artykuły na temat: alkohol metylowy
 • Od soboty zmiany w akcyzie na skażony alkohol

  W sobotę wchodzą w życie zmiany w podatku akcyzowym dotyczące m.in. zwolnień z tego podatku w obrocie skażonym alkoholem etylowym. Firmy sprzedające taki alkohol w opakowaniach o pojemności 20 litrów i większej, będą musiały prowadzić rejestry odbiorców.

 • Nielegalny alkohol co roku zabija ponad 100 Polaków

  Czarny rynek mocnych alkoholi w Polsce to ok. 24 mln litrów 100-proc. alkoholu rocznie. W tym morzu nielegalnych trunków, jakie trafiają do konsumentów, ok. 18 mln litrów stanowi alkohol skażony, przemyt to co najmniej 3 mln litrów, a bimbrownictwo to kolejne 3 mln litrów nielegalnego spirytusu wprowadzonego do obrotu. Czarny rynek stanowi prawie 20 proc. rynku alkoholi mocnych w Polsce. Straty

 • Czarny rynek mocnych alkoholi w Polsce to ok. 24 mln litrów 100% alkoholu rocznie. W tym morzu nielegalnych trunków jakie trafiają do konsumentów ok. 18 mln litrów stanowi alkohol skażony, przemyt to co najmniej 3 mln litrów, a bimbrownictwo to kolejne 3 mln litrów nielegalnego spirytusu wprowadzonego do obrotu. Czarny rynek stanowi prawie 20% rynku alkoholi mocnych w Polsce. Straty skarbu

 • Rosja: Putin polecił zaostrzenie zasad obrotu wyrobami spirytusowymi

  Prezydent Rosji Władimir Putin polecił zaostrzyć zasady produkcji wyrobów spirytusowych i obrotu nimi - podał w środę Kreml. Celem restrykcji ma być zmniejszenie popytu na substytuty napojów alkoholowych. Decyzja nastąpiła po śmiertelnych zatruciach w Irkucku.

 • Kim jest Grzegorz Andrzej Ślak, nowy właściciel piłkarskiego Śląska Wrocław?

  Wrocławscy radni zagłosowali za sprzedażą klubu piłkarskiego Śląsk. Nowym właścicielem będzie konsorcjum spółek z liderem Wratislavia-Biodiesel, czyli de facto, biznesmen Grzegorz Ślak. Do tej pory klub był w rękach miasta.

 • Czechy: Policja nadal poszukuje 2000 litrów skażonego alkoholu

  Wciąż nie odnaleziono 2 000 litrów skażonego alkoholu - podała we wtorek czeska policja. Od września ub. roku trujący alkohol spowodował śmierć 45 osób i wywołał zatrucia u 132. Wciąż dochodzi do nowych przypadków zatruć.

 • UE zaleciła rządowi czeskiemu wprowadzenie zakazu eksportu mocnych alkoholi

  - Komisja Europejska zaleciła rządowi Republiki Czeskiej wprowadzenie zakazu eksportu mocnych alkoholi w związku z serią zgonów spowodowanych spożyciem alkoholu metylowego - poinformował w środę czeski deputowany do Parlamentu Europejskiego Pavel Poc.

 • Czechy: Zasadnicze zmiany przepisów dotyczące handlu alkoholem?

  W Czechach, po 26 zgonach ludzi z powodu wypicia alkoholu metylowego może dojść do zmian w prawie. Minister zdrowia bardziej zdecydowanie chce chronić ludzi przed skutkami picia alkoholu.

 • Mimo wysiłków producentów gangi oczyszczają skażony alkohol. Zmienią w wódkę nawet płyn do szyb - alarmuje "Rzeczpospolita".

 • Rosja grozi Polsce i Czechom odwetem

  - Główny lekarz sanitarny Federacji Rosyjskiej Giennadij Oniszczenko w środę zagroził, że jego kraj może wprowadzić zakaz importu mocnych trunków z Polski i Czech, jeśli nie znajdą one źródła obecnych zatruć alkoholem.