• Informacje na temat:

  alokacja

Artykuły na temat: alokacja
 • Bez "brutalnych" zwolnień w Kompanii Węglowej

  ...alokacja pracowników? - Żeby można było powiedzieć, czy będzie alokacja, trzeba sobie zdać sprawę z tego, ile pieniędzy należy zainwestować w te kopalnie, które są dziś słabe ekonomicznie, aby...

 • Raport bieżący nr 18/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 17/2017 Pfleiderer Group S.A....

 • ...niewłaściwa alokacja urzędników w ramach administracji. Trybunał uwypuklił także, że rozwiązania przyjęte w ustawie o racjonalizacji zatrudnienia nie gwarantują osiągnięcia deklarowanych w niej celów...

 • Niezależne giełdowe Altus TFI SA z sukcesem uplasowało kolejną emisję certyfikatów niededykowanego funduszu Altus FIZ Aktywnej Alokacji Spółek Dywidendowych. W sierpniu aktywa tego funduszu akcyjnego wzrosły o 17,2 proc. do blisko 145 mln zł, co daje mu trzecią pozycję w segmencie funduszy dywidendowych.

 • Języki skandynawskie zapewnią dobre zarobki

  Minimum dwa języki obce, w tym biegły angielski - to wymagania polskich pracodawców, które już stały się standardem. Ze względu na zwiększające się kontakty biznesowe z krajami skandynawskimi coraz bardziej rośnie zapotrzebowanie na osoby posługujące się szwedzkim, duńskim lub norweskim.

 • Niezależne giełdowe Altus TFI SA z sukcesem uplasowało emisję certyfikatów niededykowanego funduszu Altus FIZ Aktywnej Alokacji Spółek Dywidendowych. We wrześniu, dzięki napływowi środków i wypracowanej stopie zwrotu, wartość aktywów netto Altus FIZ AASD wzrosła o 6,9 proc. do blisko 155 mln zł, co umocniło go na drugiej pozycji pod tym względem w segmencie funduszy dywidendowych.

 • Katastroficzna wizja dla absolwentów!

  W aktualnym projekcie nowego budżetu UE przewidziano specjalne środki walkę z bezrobociem młodych. Unia chce przeznaczyć 6 miliardów euro na utworzenie dodatkowej inicjatywy wspierania zatrudnienia osób poniżej 25 roku życia. PSZK szacuje, iż bezrobocie wśród absolwentów w roku 2013 przekroczy próg 30 proc.

 • Łódzkie: Inauguracja nowej perspektywy unijnej z alokacją 9 mld zł

  Ponad 9 mld zł - o 2,6 mld więcej niż w poprzedniej perspektywie - znalazło się w Regionalnym Programie Operacyjnym Łódzkiego na lata 2014-2020. W środę w Łodzi odbyła się inauguracja RPO i ogłoszenie harmonogramu konkursów w ramach nowej perspektywy UE.

 • UE:Quasi-państwo bez fundamentów

  ...niewystarczające), to wówczas nawet konkurencyjna alokacja rynku nie osiągnie optimum Pareto. Mówiąc bardziej zrozumiale - ekonomiczna podstawa UE (której zbrojnym ramieniem jest m.in. doktrynalny zakaz pomocy...

 • Otwarte Fundusze Emerytalne na zakupach

  Fundusze emerytalne kupiły w kwietniu akcje za ok. 211 mln zł - wynika z szacunków Trigon DM. OFE zwiększyły w kwietniu alokację w polskie akcje do 79,7 proc. z 78,6 proc., co jest najwyższym poziomem od maja 2015 r. - wynika z danych KNF.