• Informacje na temat:

  alstom konstal

Artykuły na temat: alstom konstal
 • Związkowcy z zakładu Alstom Konstal w Chorzowie obawiają się zwolnień

  ...​Ponad 80 pracowników zakładu Alstom Konstal w Chorzowie oraz 340 pracowników spółek świadczących usługi na jego rzecz może stracić pracę - podali związkowcy. W odpowiedzi spółka poinformowała, że Alstom nie ma żadnych planów zwolnień grupowych w Chorzowie.

 • Zakład Alstom w Chorzowie wyprodukuje pociągi dla kolei holenderskich

  Zakład Alstom w Chorzowie wyprodukuje 79 pociągów dla holenderskiej spółki Nederlandse Spoorwegen (NS), która jest głównym kolejowym przewoźnikiem pasażerskim w Holandii. Dostawy pociągów rozpoczną się za 3,5 roku, w styczniu 2020 r. Wartość całego zamówienia, w którego realizacji będzie uczestniczyć śląski zakład, przekracza 800 mln euro (3,512 mld zł)

 • Nie będzie zwolnień w zakładzie Alstom Konstal w Chorzowie - związkowcy

  ...​W zakładzie Alstom Konstal w Chorzowie, gdzie powstają m.in. wagony metra, nie będzie zwolnień, miejsca pracy zostaną utrzymane, a pracownicy nie stracą na wynagrodzeniach - wynika z porozumienia zawartego między pracodawcą a działającymi w firmie związkami.

 • W niedzielę pociągi pendolino zaczną regularnie wozić pasażerów

  14 grudnia pociągi pendolino rozpoczną regularne przewozy pasażerskie. Dzięki nim podróż z Warszawy do Krakowa i Katowic będzie trwała ok. 2,5 godziny, do Trójmiasta blisko 3 godz., a do Wrocławia - 3 godz. 40 minut. Pendolino mają jeździć powyżej 160 km/h.

 • PESA musi zwolnić 250 pracowników

  ...- mówił Jerzy Korycki, szef marketingu bydgoskiej firmy. Szwajcarsko-niemiecki Stadler, który ma fabrykę w Siedlcach, zaproponował ponad 3,7 mld zł, a francuski Alstom Transport (wraz ze swoją polską fabryką Alstom Konstal) prawie 2,9 mld zł. Polsko-włoskie konsorcjum firm Newag i AnsaldoBreda zaproponowało 418 mln euro. Konkurenci oficjalnie nie chcą komentować zaskakująco niskiej oferty...

 • Rozwój - solo czy w duecie?

  W planie Morawieckiego pojawia się program o nazwie "Luxtorpeda ", odnoszący się do branży kolejowej. Jego celem jest "zaprojektowanie i wyprodukowanie polskich pojazdów na potrzeby komunikacji miejskiej". Przykład spółki joint venture Solarisa i Stadlera wskazuje na możliwość współpracy, a nie konfrontacji, na perspektywicznym rynku taboru dla komunikacji zbiorowej. Czy pozostanie wyjątkiem?

 • 1. Zarząd Spółki pod firmą: Airon Investment Spółka Akcyjna z siedzibą w Bydgoszczy informuje, że w dniu 5 lutego 2014 roku została podjęta uchwała o podwyższeniu...

 • Zarząd ING Banku Śląskiego S.A. informuje o podpisaniu w dniu 10 stycznia 2003 r. umów kredytowych z podmiotami Grupy Kapitałowej ALSTOM: ALSTOM Power...

 • Chorzowski Alstom Konstal zrealizuje samodzielnie kontrakt za około 200 mln euro - wynika z informacji "Parkietu".

 • Za 0,55 mln euro pracownicy polskich firm Alstomu kupili akcje spółki matki, notowanej na giełdzie w Paryżu. Za tę samą kwotę firma przyznała im papiery za darmo.